Wzrost gospodarczy to nie zasługa przedsiębiorców, ale rządu. Tak uważają Polacy

autor: Łukasz Bąk, Nino Dżikija25.10.2012, 07:35; Aktualizacja: 25.10.2012, 14:53
Sondaż Homo Homini dla Dziennika Gazety Prawnej

Sondaż Homo Homini dla Dziennika Gazety Prawnejźródło: DGP

Wśród osób między 25. a 34. rokiem życia tylko 21 proc. ankietowanych za głównego motorniczego gospodarki uważa rząd.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • Ulka(2012-11-25 03:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,,tak, Racjonalisto,wystarczy zmienić ustawę o minimalnej płacy, tak aby wystarczyła na utrzymanie czteroosobowej rodziny, a natychmiast przedsiębiorcy zatrudnią nowych pracowników i zniknie bezrobocie... ale chyba w Chinach...

    Odpowiedz
  • Racjonalista(2012-10-25 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wzrost gospodarczy zależy od nieustającego zapotrzebowania na to, co oferują firmy. Jeżeli pracodawca nie ma chętnych na to, co oferuje, to nie tworzy nowych miejsc pracy!!! Do tego nie jest potrzebny rząd tylko godziwie sytuowane społeczeństwo. Prostą miarą tej godziwości jest to, czy rodzina pozwala sobie na oszczędzanie poza codziennymi wydatkami. U nas minimalne wynagrodzenie nie wystarcza nawet na utrzymanie samego pracownika, a powinno wystarczać na utrzymanie czteroosobowej rodziny !!! DO TEGO JEST POTRZEBNY SEJM, bo bez zmiany ustawy o minimalnej płacy oraz ustaw o podatkach i innych zobowiązaniach finansowych pracodawców nikt nie dokona korzystnych dla społeczeństwa zmian...

    Odpowiedz
  • oski(2012-10-25 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomniano dodać, że sondaż przeprowadzono w okrągłym gmachu na Wiejskiej. I nic dziwnego. Ci, którzy tak twierdzą, rzeczywiście nadają się do okrągłego domu... bez klamek ! :D

    Odpowiedz
  • Iwcia(2012-10-25 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem jest to kolejny przykład robienia tzw. badań opinii publicznej na użytek rządu, co ma służyć legitymizowaniu jego złodziejskiej polityki. Przecież skoro Polacy uważają, że rząd przyczynia się do wzrostu gospodarczego to znaczy, że udzielają pozwolenia na większą ingerencję w gospodarkę, wszelkiego rodzaju regulacje i co za tym wszystkim idzie podnoszenie podatków, no bo czymś trzeba ten rozwój stymulować. Ale, że rząd wpływa na rozwój gospodarczy to fakt, gdyby nie jego pożal się Boże działania stymulujące rozwój, to gospodarka rozwijałaby się znacznie szybciej.

    Odpowiedz
  • Ale durnota(2012-10-25 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    moja koza wyrypała mi ogiera w stajni i co wy nato?

    Odpowiedz
  • awe(2012-10-25 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    Bz, bzdurka ,bzduradura, że to zasługa rządu , bzdura , bzdura

    Odpowiedz
  • fff(2012-10-25 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest, ze wszyscy sa odpowiedzialni za wzrost gospodarczy ale nie ulega watpliwosci, ze rola panstwa jest niezwykle wazna. Jesli mamy zle prawodastwo, system fiskalny, nadmierna biurokracje i przerost sektora panstwowego z czego wynika marnotrastwo pieniadza publicznego to nawet wielkie checi i aktywnosc ludzi nie spowoduje rozwoju gospodarczego. wystarczy popatrzec na poludnie europy i wszystko jest jasne.

    Odpowiedz
  • gosc(2012-10-25 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Z WYNIKU PRYWATNEJ WOJNY TUSKA Z PISEM ZA PANSTWOWE PIENIADZE MA BYC WZROST GOSPODARCZY? TO JAKIES BREDNIE ZNISZCZYLI PRAWIE CALA GOSPODARKIE

    Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2012-10-25 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie w ankiecie dotyczyło kto najbardziej odpowiada za rozwój gospodarczy, a nie czyją zasługą jest wzrost gospodarczy. Sam mam firmę i też uważam jak większość, że to od rządu zależy jaki jest rozwój, czyli jak bardzo go ograniczają durnymi prawami, podatkami itp. Rząd może tworzyć i likwidować jedną ustawą całe branże gospodarki.

    Odpowiedz
  • Piotr(2012-10-25 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    "Kto odpowiada za ..." i "czyja to zasługa, że ..." to chyba jednak dwa różne pytania.

    Odpowiedz
  • aube(2012-10-25 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    48,6 % Polaków-idiotów.I wszystko jasne.Taki odsetek bezmózgowców polskich decyduje o wynikach wyborów.Rączki tylko zaciera Ryżyk i łysek o uśmiechu truposzka.

    Odpowiedz
  • ZeteS(2012-10-25 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Na rozwój gospodarki wpływa wiele czynników, m.in. poziom, z którego się "startuje" (nadrabianie opóźnień zwykle powinno być w tempie istotnie wyższym od przeciętnego) oraz popyt na towary i usługi (czyli poziom wynagrodzeń za pracę). W społeczeństwie gdzie brakuje na kanapkę do dziecięcego tornistra nikt nie jest w stanie nabywać oferowane przez firmy towary, czy usługi... poza zakupem żywności.
    Więcej na ten temat jest na blogu w onet "koszty utrzymania rodziny".

    Odpowiedz
  • olo(2012-10-25 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    kto odpowiada za wzrost gosp.-RZAD BO RZUCA KLODY POD NOGI PRZEDSIEB.
    KTO wypracowuje wzrost i jakikolwiek przychod-TYLKO PRZEDSIEBIORCY !!!

    Odpowiedz
  • Was ist los?(2012-10-25 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Właściwie to nie wiem jak to rozumieć - albo ankietowani tacy głupi i nie znają podstaw gospodarki albo tacy mądrzy i wiedza że to rząd manipulując liczbami tworzy wzrost.

    Odpowiedz
  • Ziutyslaw(2012-10-25 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Podstawowe gałęzie gospodarki, które przynoszą najwięcej dochodu do budżetu krajowego to handel paliwami i złodziejskie łapy Tuska w kieszeniach najbiedniejszych.

    Odpowiedz
  • O(2012-10-25 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    O

    Odpowiedz
  • Nieznany(2012-10-25 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje mi sie, że większość ankietowanych osób nie zrozumiała pytania, ewentualnie nie zostało ono dostatecznie jasno sformułowane. Podręcznikowy przykład żle przeprowadzonego sondażu

    Odpowiedz
  • wjw(2012-10-25 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Mało, że ciemnota religijna to do tego gospodarcza i ekonomiczna.

    Odpowiedz
  • pracujący(2012-10-25 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Zdaniem jakich polaków? Tych zatrudnionych na etatach państwowych, którzy nie wypracowali jeszcze w swoim życiu ani złotowki? Jeżeli prowadzisz swoją małą firmę - nie pracujesz 8 godzin; nie masz 2-3 tygodni urolpu non stop; nie możesz chorować, bo kto wypracuje zysk na czynsz, ZUS itp.

    Odpowiedz