Neste, BP, Statoil i Shell: te firmy mogą zniknąć z polskiego rynku

autor: Michał Duszczyk14.08.2012, 10:12; Aktualizacja: 14.08.2012, 10:32
Choć żadna z firm nie potwierdza tych informacji, to wiadomo, że ostatnie półtora roku było dla nich ciężkie na polskim rynku.

Choć żadna z firm nie potwierdza tych informacji, to wiadomo, że ostatnie półtora roku było dla nich ciężkie na polskim rynku.

Czy Neste, BP, Statoil lub Shell wycofają się z biznesu w naszym kraju? Spadająca sprzedaż, kurczące się marże i rosnący przemyt paliwa powodują, że w centralach zagranicznych koncernów naftowych rodzą się takie plany.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • Niech zyją rządzący(2012-08-14 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Paliwo po 6zł a "eksperci" zastanawiajaą się dlaczego spada sprzedaż.

    Odpowiedz
  • kuba(2012-08-14 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    ja już zap13rdalam rowerem legnica-wrocław, a Wy? ;D

    Odpowiedz
  • żal(2012-08-14 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    NIKT KTO MA jako taki ROZUM I PARĘ RĄK DO PRACY NIE ZOSTANIE W TYM ZŁODZIEJSKIM KRAJU...

    Odpowiedz
  • ja(2012-08-16 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy "eksperci" - zamiast dywagować nad malejącymi inwestycjami i schyłkiem Euro, proszę przyjżeć się cenom. Może to one winne są spadkowi popytu i zmniejszeniu marż? Ewentualne tantiemy z tytułu tej porady proszę przekazać najbliższemu domowi dziecka.
    Tfu, Boshe uchowaj od takich ekspertów...

    Odpowiedz
  • Ogon(2012-08-16 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    No to dobra wiadomość dla elektoratu PiS, jeszcze gdyby tak wycofały sie sieci handlowe - wzrośnie zatrudnienie w Biurach Pracy.

    Odpowiedz
  • GvF(2012-08-14 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Eksperty się głowią dlaczego sprzedaż spadła, hahaha... no nie wyrobię
    Znam tylko jedną osobę, której wahania ceny paliwa nie wzruszają.
    To znajomy policjant, on ma w nosie czy paliwo jest po 3, 5 czy 6zł, bo on i tak zawsze tankuje za 50zł :-)

    Odpowiedz
  • miś-prl(2012-08-16 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ci eksperci to wykształciuchy 20-lecia nauczono ich pilnować słupków sprzedaży w komputerku i tylko ich wzrostu, a w realu jest inaczej i to jest ich problem jak naciągnąć wirtualny wynik do rzeczywistości, ceny, popyt, podatki oraz inne uwarunkowania to dziedzina którą ogarnia dobrze wykształcony technik ekonomista ale nie ekspert !

    Odpowiedz
  • Loleret(2012-08-15 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    ja zamykam moje 2 spółki w przyszłym tgodniu. Z tego co wiem, wielu ludzi "męczący się" (celowo nie piszę: prowadzący biznes) w biznesie ma już po prostu dość!!!
    Panie Tusk, to kwestia kilku miesięcy, kiedy Pan nie zepnie budżetu. Ale może to i dobrze... Wóczas będzie Pan musiał zredukować te urzednicze tłumy... A ja wyślę Panu karte z Londynu. Chociaż mam wrażenie, że w międzyczasie padnie nawet Poczta Polska. W tym kraju wszytsko pada na pysk pod rządami takiego "liberała" jak Pan.

    Odpowiedz
  • Vincent poluzuj...(2012-08-14 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Donaldu Tusku
    owce się strzyże a nie goli do zera ...
    no ale skoro dziurka w budżecie jawi się jako czarne dziursko (nawet nie dziura tylko dziursko) to co się dziwić że nikt nie myśli o obniżce podatkó i akcyzy od paliw ... tosz to czysty zysk budżetowy

    Odpowiedz
  • ekspert(2012-08-14 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko idiota sie zastanawia dlaczego spada sprzedaż , przecież to oczywiste CENA paliwa,A ONI TUSKUJĄ (CZYTAJ kłamią ) ze mówią o spowolnieniu gospodarczym, zakończeniu części inwestycji związanych z Euro 2012 i spowolnieniu budowy dróg. HAHAHAHA ALE MI eksperci .. Donaldinio pewnie im kazał tak napisać

    Odpowiedz
  • Zanzibar(2012-08-14 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ale Łukoil i Jet nie wyjdą z bratniej Polski:)

    Odpowiedz
  • kozieoko(2012-08-16 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie strasz nie strasz bo sie ... Spoko nie wyjda dotad dopuki Polska nie bedzie rozliczac stacje benzynowe w ten sam sposob co tzw.stary zachod.Na dzisiaj maja u nas taka swobode jakiej nie beda miec nigdzie,zaczynajac od prania brudnych pieniedzy,a na zwyklach kantach konczac.

    Odpowiedz