Naziemna telewizja cyfrowa nie będzie bezpłatna

autor: Sylwia Czubkowska17.07.2012, 06:42; Aktualizacja: 17.07.2012, 08:29
Blisko 80 proc. Polaków nie wie, co zrobić, aby móc odbierać sygnał cyfrowy. Pytanie tylko czy musi to wiedzieć.

Blisko 80 proc. Polaków nie wie, co zrobić, aby móc odbierać sygnał cyfrowy. Pytanie tylko czy musi to wiedzieć.źródło: ShutterStock

Resort cyfryzacji wydał 2 mln zł na kampanię informującą o nadejściu ery naziemnej telewizji cyfrowej. Problem dotyczy jednak tylko 30 proc. społeczeństwa.  Reszta to klienci kablówek i platform cyfrowych, którzy oszukiwani są, że naziemna telewizja będzie bezpłatna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • anna(2012-07-17 13:56) Zgłoś naruszenie 20

    w miłości i interesach wszystkie chwyty dozwolone- nie wiecie, że taka właśnie panuje zasada? ja także zrezygnuje z Polsatu, gdyż robią z ludzi idiotów. Myślą, że jak ktoś podpisze i wypożyczy w ich punkcie dekoder to po zakończeniu umowy trzeba ten dekoder wysłać do warszawy a nie do punktu w którym wypożyczyło się takowy dekoder. Zrezygnuję z ich usług nich właśnie dlatego , że narażają mnie na takie straty jak chociażby wysyłka dekodera oprócz abonamentu!no ale co można powiedzieć - wszystkie chwyty dozwolone!

    Odpowiedz
  • ad(2012-07-17 09:01) Zgłoś naruszenie 20

    Hipokryzja maksymalna. Naziemna telewizja cyfrowa jest w całości bezpłatna i nie zmienia tego w żaden sposób abonament. Jak słusznie wskazano w poscie powyżej, abonament jest płacony odp posiadania odbiornika.

    Odpowiedz
  • kmrp(2012-07-28 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Same bzdury! Oczywiście, że DVB-T jest bezpłatna! Skoro abonament państwowy płacić musi KAŻDY posiadacz działającego telewizora, to jakie to ma znaczenie? Z punktu widzenia usługi, za DVB-T nie płacimy, płacimy tylko abonament państwowy. Natomiast za kablówkę i platformę płaci się dwa razy. Ten drugi raz płaci się operatorowi. I tu jest różnica.

    Odpowiedz
  • klakier(2012-07-20 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Głupowaty artykuł-niepełny. Abonament ci co płacą będa płacili dalej-frajerzy !, chyba,że się wymeldują na poczcie, lub przepisza telewizor na kogoś z I gr. inwalidztwa, czy pobierającego św.przedemerytalne, ew. ma już ktoś 75 lat. Dziś w tv była "gadka", że prawdopodobnie zostanie abonament zlikwidowany, to archaiczny podatek. Odnośnie odbiorców kablówki, to jak ktoś ma telewizor bez MEAG-4, to MUSI dokupić dekoder, jak KTOŚ ma telewizor przystosowany do odbioru tv cyfrowej to wszystko w porzadku.

    Odpowiedz
  • juzek(2012-10-31 19:25) Zgłoś naruszenie 01

    ja mam telewizor do oglądania dziecka w sypialni kiedy śpi, i też mam płacic podatek ? chyba zdechne ze śmiechu, paranoja , polska to piękny kraj tylko brak mu piątej klepki

    Odpowiedz
  • Piotr(2012-07-20 20:38) Zgłoś naruszenie 01

    co za głupek to pisał??

    Odpowiedz
  • zdezorientowana(2013-03-20 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Już mam włączony MUX-3, akiedy włączą mi MUX-1 i MUX-2?

    Odpowiedz
  • Edek(2013-03-30 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Miało być lepiej.Na wszystkich Polskich programach są zakłócenia.Zaniki głosu .Sygnał jest bardzo słaby 30%

    Odpowiedz
  • magonlik(2012-09-07 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    No ciekawe jak to sie rozkręci, ale ja już kupiłem dekoder- Goclever i narazie nie narzekam na odbiór tej telewizji. Dla mnie wszystko jest ok.

    Odpowiedz
  • zadowolony(2012-09-18 06:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niby tv naziemna jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich Polaków. To dla czego kablówki pobierają opłaty za przesyłanie sygnału, skoro i tak płacimy abonament rtv. Za darmo dociera do mnie sygnał z kablówki 1 i 2 tvp a za inne muszę płacić? (zrezygnowałem z usług kablówki) Myślę że nie powinno tak być, dlatego kupiłem dekoder, antenę i jestem bardzo zadowolony z jakości sygnału.

    Odpowiedz
  • omar(2012-09-16 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż pozostaje tylko kupić dobry tuner - ja znalazłem w dobrej cenie dekoder Goclevera, miec antenę i telewizor. I mysle ze na tym kończa sie tak naprawde wszystkie kwestie związane z wydawaniem pieniedzy.

    Odpowiedz
  • klakier(2012-07-25 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do "17" mieszkasz wbloku, to nie denerwuj się, w każdym bloku jest AZART-antena zbiorcza, MUSZĄ Panu dostarczyć sygnał tv-naziemnej. Spóldzielnie cząsto porobiły tak,że za pozwolenie wprowadzenia kablówki do bloku, innym odbiorcom dostarczany jest sygnał "naziemnej tv" kablem kablówki.
    Zrezygnujesz z kablówki,ale kabel zostanie, chyba,że Pan ma gniazdko jeszcze funkcjonyjace w ścianie. A najlepiej przejdż sie do administracji i ZAPYTAJ się jak to u Pana w Spółdzielni jest. WIEDZ jedno; -MUSZĄ Panu dostarczyć sygnał TV nazienej.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2012-07-24 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    Dla uścislenia:
    W systemie TV naziemnej ( DVB-T) mam TVP1 i TVP2 nadawane w standardzie HD czyli bez żadnych dodatkowych opłat oglądam te programy w swoim odbiorniku w standardzie HD (1920x1980).
    Mając już odbiornik HD w większości kablówek za "przywilej" odbierania programów w HD operatorzy kablowi pobierają dodatkową opłatę.

    Odpowiedz
  • A co może czlowiek z Bloku ????(2012-07-22 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Spółdzielnie dopuściły wyłącznie swoich dostawców kablówki i tylko z Kablówki człowiek z bloku może mieć TV.

    Bo odbiór na antenie pokojowej jest do niczego a zewnętrznej nie można na bloku instalować

    Odpowiedz
  • Qwertz(2012-07-17 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Płaci się za posiadanie odbiornika telewizyjnego? Ale ja już za niego zapłaciłem w sklepie razem z podatkiem VAT więc przepis ten to zwyczajne złodziejstwo.

    Odpowiedz
  • Hajmdal(2012-07-21 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    3 miliony chcą jeszcze zmarnować na kampanię informacyjną?? ciekawe, że rządy zawsze marnują pieniądze na coś tak idiotycznego... zrobimy Wam dobrze (telewizja naziemna) ale zapłaćcie ogromną kasę za uruchomienie a potem jeszcze nie małą, żebyśmy Was obywatele poinformowali, że macie lepiej... KPINA!! Państwo płaci na utrzymanie KK to niech księża ogłoszą w kościołach! Z darmo!! Dotrze do każdego w małej miejscowości, a w miastach wystarczy internet... Są jeszcze szkoły też można za darmo ogłosić, a nie robić durne spoty za grubą kasę! A te 3 mln można wydać na przedszkola albo żłobki!

    Odpowiedz
  • wesoły(2012-07-21 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    A ja proponuję wprowadzić abonament od posiadania samochodu ,motocykla , skutera , roweru - ile Min. Finansów zyska - ho ,ho !!!

    Odpowiedz
  • to ja(2012-07-17 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    coś autor pominął - termin wyłączenia sygnału TV analogowej !!!

    Odpowiedz
  • weksyl(2012-07-17 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Piszesz bzdury PZECIWNIK TELEWIZJI typowe dekodery telewizji cyfrowej nie posiadają wejścia na karte

    Odpowiedz
  • ngrn(2012-07-17 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    to jak to jest do końca. U mnie właściciel bloku zlikwidował antenę zbiorczą przy remoncie dachu. I co, ma obowiązek postawić nową, bo póki co musiałem zaopatrzyć sie w indywidualną.

    Odpowiedz