Deweloper chce dokupywać udziały w spółkach portfelowych prowadzących podstawową działalność, koncentrując się na Pradze, Warszawie, Budapeszcie i Berlinie.

- Jesteśmy zdeterminowani, aby realizować strategię uproszczenia struktury przez uzyskiwanie pełnej własności spółek naszej podstawowej działalności. Chcemy też skupić się na unikalnym miksie sztandarowych projektów i stabilnych dochodów z wynajmu aktywów handlowych w Pradze, Warszawie, Budapeszcie i Berlinie. Jako deweloper nieruchomości inwestycyjnych odczuwamy, że środowisko biznesowe stanowi nadal wyzwanie, ale nasze wzrosty na poszczególnych rynkach są prawdziwe – pisze prezes Jean Francois Ott w liście do akcjonariuszy.

W sprawozdaniu finansowym spółka podtrzymała terminy zakończenia kluczowych projektów. W I połowie roku Orco Property Group miało 7,50 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 237,73 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 73,57 mln euro wobec 163,08 mln euro rok wcześniej.