W Polsce mamy najdroższy prąd w Europie

autor: Mateusz Adamski09.06.2011, 08:49; Aktualizacja: 09.06.2011, 19:18

Nawet najgorzej opłacanego Francuza stać na kupno cztery razy więcej prądu niż Polaka. Ceny prądu w Polsce - w odniesieniu do zarobków - biją już europejskie rekordy – donosi za raportem UOKiK dzisiejszy „Fakt”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Łucka(2011-06-09 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Niech autorzy dopiszą kto jest właścicielem firm energetycznych w Polsce. Państwo sprzedało swoje udziały a teraz wszyscy się dziwią, że obcy nas zdziera. A co ma robić ? To jest biznes - jak są możliwości to maksymalizuje się zysk. Należało myśleć przed sprzedażą.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-06-09 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Czeba ujednolicic ceny jak w uni a nie korzystanie na ludziach chyba jest jakies wyjscie.

    Odpowiedz
  • Marek(2011-06-09 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    więc mamy nie tylko najdroższy prąd w Europie, jeszcze gaz, benzyna, stal, samochody, bilety lotnicze, ... pensja!

    Odpowiedz
  • ????????(2011-06-09 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Komentarz nie został przyjęty z powodów technicznych. Aby dodać komentarz, Twoja przeglądarka musi mieć włączoną obsługę JavaScript.

    Odpowiedz
  • wjw(2011-06-09 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Po komunistyczne molochy w tym PRL bis wszystkie są podobne.
    To są skutki uwłaszczenia się nomenklatury która teoretycznie wprawdzie nie rządzi ale i tak pociąga za sznurki w gospodarce za pomocą różnych mafijek.

    Odpowiedz
  • igor(2011-06-09 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    w afryce tez nie ma pradu wiec spoko.

    Odpowiedz
  • To nic -dziś dostałem rachunek za Gaz(2011-06-09 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    współczuję sobie i Wam.

    Odpowiedz
  • wolny(2011-06-09 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    a mialo byc tak pieknie, konkurencyjnie i tanio, ...a jest wszedzie coraz gorzej , przy PO, na co ten rzad zadluza pokolenia gdy Polska teraz dzieki rzadowi PIS do 2013 r miala srodki z unii...to skandal..ale mysle, ze tylko tacy ludzie jak Palikot, Niesiolowski, a teraz ponoc do PO dotrze p.Kluzik, daja pewnosc swoim slowom, mozna im wierzyc...smiechu warte...nikomu z PO nie zalezy na POlsce ani Polakach, na rozwoju POlski, to co dzisiaj opowiadal Grabarczyk w sejmie to totalna porazka PO, premiera , bowiem wszystko jest winne, tylko nie oni...czy mozna dluzej to znosic, bardziej niekompetentnego rzadu, tworzacego tylko spolki dla kolesiow, nie majacego zielonego pojecia o zarzadzaniu ani prawidlowym gospodarnym procesie inwestycyjnym /np.drogi/ niech PO teraz nie zagrywa wzywaniem do solidarnosci i pomocy w ich rzadzeniu w stosunku do opozycji, bo przez 4 lata PO olewa wspolprace czy uwagi opozycji i spoleczenstwa...

    Odpowiedz
  • ...(2011-06-09 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    A będzie jeszcze drożej bo rząd Dońka zgodził się na niskie limity CO2 dla polskiego przemysłu...

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-06-09 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    No to szybko nasze państwowe "organy" zorientowały się ,że Polacy są "wykorzystywani" i to przez wszystkie spółki a nie tylko energetyczną.Tusk i jegi głupia ekipa nie widzi ,że emeryci i renciści wybierają pomiędzy lekami,jedzeniem i opłatami.Taki to beznadziejnie głupi rząd wybrał naród.

    Odpowiedz
  • Go0ść(2011-06-09 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli nie pobudujemy elektrowni jądrowych, to niema szans by był tańszy. Cała zachodnia Europa opiera się na energetyce jądrowej i prędko się to nie zmieni. Uważam że będzie się zwiększało produkcję w technologi jądrowej.

    Odpowiedz
  • qwerty(2011-06-10 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    mamy raczej najniższe pensje a nie najdroższy prąd

    Odpowiedz