Karta kredytowa Carrefour Visa

O kartę kredytową Carrefour Visa można wnioskować w punktach kredytowych zlokalizowanych w centrach handlowych przy sklepach Carrefour. Karta cechuje się tym, że oferowany jest w jej ramach kredyt z okresem bezodsetkowym wynoszącym do 54 dni, a aby ją otrzymać wystarczy przynieść zaświadczenie o zarobkach oraz dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem.

Dodatkowo do końca marca br. trwa promocja ,gdzie dostarczając prawidłowo wypełnione zaświadczenie o dochodach dostaniemy bon o wartości 5 zł, gdy wyrobimy sobie kartę Carrefour Visa kolejny bon o wartości 20 zł, gdy aktywujemy kartę i zapłacimy za nią w hipermarkecie Carrefour za minimum 50 zł otrzymamy kolejny bon tym razem o nominale 25 zł, a gdy dokonamy kolejnych czterech płatności kartą w ciągu trzech miesięcy od jej otrzymania zostanie nam anulowana roczna opłata za wydanie karty (standardowa opłata to 25zł) – łącznie więc można zyskać do 75 zł aktywnie korzystając z karty.

Jednocześnie należy wspomnieć o tym, że we wtorki na ponad 4 500 produktów Marek Własnych Carrefour, a w piątki na wszystkie produkty w hipermarketach Carrefour dostaniemy 10% zniżki, a płacąc za zakupy w tymże markecie za każde wydane 50 zł otrzymamy bon na 5 zł, za wydane 100 zł otrzymamy bon na 10 zł a za wydanych 150 zł dostaniemy bon na 15 zł (promocje te jednak nie łączą się z „Promocją Raty 0%”, nie objęte promocją są zakupy na stacjach paliw Carrefour, płatności z tytułu „Moje Rachunki” oraz papierosy i wyroby alkoholowe – zatem lista wyłączeń jest niestety duża). Oprocentowanie zadłużenia w rachunku karty kształtuje się na poziomie 20% (w skali miesiąca 1,67%).

Zakupowy ból głowy

Płatności kartą wydają się być tylko przyjemne. Jednak euforia po udanym zakupie mija, jeśli nie mamy wystarczającej ilości środków aby w całości w tzw. bezodsetkowym okresie (wynoszącym we wszystkich trzech badanych typach kart do 54 dni) spłacić całość zadłużenia i zaczną być od niespłaconej części naliczane odsetki.

Karty kredytowe partnerskie oprocentowane są w zbliżonym do maksymalnego poziomu (wynikającego z ograniczeń zawartych tzw. Ustawie antylichwiarskiej, czyli czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego NBP), czyli 20%. Użytkowanie karty, jeżeli nie dokonamy odpowiedniej transakcyjności wiązać się będzie dla klienta z opłatą roczną w wysokości kilkunastu złotych.

Są również profity z posiadania tego rodzaju kart (raty 0%, zniżki na wybrany asortyment itp.), jednak są one w żadnym stopniu ze sobą nieporównywalne, więc decyzję o tym, na która kartę kredytową partnerska wybrać każdy z nas powinien podjąć samodzielnie. My jak zawsze zalecamy rozsądne korzystanie z dostępnego na karcie limitu oraz wnikliwe zapoznanie się z warunkami użytkowania karty przed zawarciem umowy a nie po jej podpisaniu…

Marcin Cieszyński, Ekspert porównywarki kart kredytowych TotalMoney.pl