Nagrodę, przyznawaną przez serwis "Emerging Markets" minister Rostowski odebrał w niedzielę w Stambule podczas corocznego spotkania Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

MF napisało w komunikacie, że zdaniem redaktorów "Emerging Markets", wyróżnienie dla ministra Rostowskiego jest dowodem zaufania zagranicznych inwestorów do jego polityki gospodarczej. Wyboru laureatów dokonali ekonomiści, analitycy, bankierzy i inwestorzy zarówno ze sfery publicznej, jak i prywatnej.

Serwis "Emerging Markets" cieszy się wysoką renomą w środowiskach biznesowych

Według MF, serwis "Emerging Markets", wydawany przez Euromoney Institutional Investor, Plc., cieszy się wysoką renomą w środowiskach biznesowych. "Euromoney" to obok "Financial Times" i "The Economist" najbardziej prestiżowy europejski magazyn finansowy. Miesięcznie jest czytany przez przeszło 140 tys. decydentów i ekspertów ekonomicznych z ponad 100 krajów świata.

"Emerging Markets" zawiera szczegółowe wiadomości ekonomiczne, finansowe i polityczne z krajów rozwijających się, m.in. z Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Serwis umożliwia dostęp do sprawozdań finansowych spółek publicznych i prywatnych, raportów branżowych, notowań giełdowych, statystyk i danych makroekonomicznych uzyskiwanych z wiarygodnych źródeł krajowych i zagranicznych.