"Chcemy otwierać około 150 sklepów rocznie. Zamierzamy utrzymać ten plan" - powiedział dziennikarzom dyrektor generalny JMD Pedro Pereira da Silva.

Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku spółka miała 1408 sklepów (wobec 1352 na koniec 2008 r.), z czego 358 zostało otwartych w I połowie 2009 r.

Jednocześnie prezes potwierdził, że na koniec tego roku spółka może mieć łącznie 1500 sklepów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zobligował spółkę do zamknięcia 38 sklepów (w związku z przejęciem sieci Plus).

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów detalicznych Biedronka

Na koniec czerwca JMD miało 8 centrów dystrybucyjnych, obecnie planowana jest budowa kolejnych dwóch.

"Zakupiliśmy dwie działki pod budowę kolejnych centrów dystrybucyjnych, by być przygotowanym na dalszy rozwój" - dodał de Silva. Centra mają być zlokalizowane w Koszalinie i w regionie południowo-zachodnim.

De Silva dodał, że segment usługi telefonii komórkowej pod nazwą tuBiedronka, którą spółka wprowadziła w styczniu, rozwija się zgodnie z oczekiwaniami.

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów detalicznych Biedronka. Od 1995 roku zainwestowała w Polsce ponad 3 mld zł.