Dane z rynku, zebrane przez portal Comperia.pl, pokazują, że miniony tydzień przyniósł minimalną obniżkę oprocentowania dla najczęściej poszukiwanych kredytów w złotych.
Rata przykładowego kredytu hipotecznego w złotych wyliczanego przez Comperię wyniosła na koniec ubiegłego tygodnia 1449 zł, czyli była po raz pierwszy od kilku zestawień niższa w stosunku do poprzedniego tygodnia. Spadło oprocentowanie o 0,04 proc. do 7,97 proc. W przypadku franka rata przykładowego kredytu obniżyła się o ponad 17 zł i spadła do 883 zł. Stało się tak dzięki bardzo mocnemu złotemu.
Na podstawie informacji z rynku Comperia podała, że raty dla najczęściej poszukiwanych kredytów wyniosły 1727 zł dla złotego i 1427 zł dla franka.
Zmiany w porównaniu do zeszłego tygodnia wynikają ze zmiany wartości najczęsciej szukanych kredytów - dla zadłużenia w złotych było to 236 tys zł, a dla franka wzrost najczęściej szukanego kredytu wyniósł prawie 24 tys. zł, co oznacza, że klienci szukali kredytu o wartości średnio 291 tys. zł.
Na rynku nieruchomości minimalnie wzrosły ceny w Warszawie, po kilku tygodniach spadków odbiły sę także ceny w Trójmieście. O ponad 200 zł na mkw. obniżyły się ceny we Wrocławiu.