"Minione dwa lata zostały stracone. Nie zrobiono nic, aby zmienić prawo i umożliwić Poczcie przekształcenia własnościowe, a w efekcie stworzyć jej możliwość konkurowania na rynku usług pocztowych" - napisał szef KPP w czwartkowym komunikacie.

Przypomniał, że kwestia zmian w Poczcie była tematem dyskusji na forum Komisji Trójstronnej już w 2005 roku. Obecnie w Sejmie jest projekt ustawy o komercjalizacji Poczty Polskiej i kończy się debata na ten temat w Komisji Infrastruktury.

Konfederacja Pracodawców Polskich obawia się, że bez wprowadzenia zmian, Poczta Polska może nie sprostać konkurencji na rynku, po pełnej liberalizacji usług pocztowych.

"Dokonując restrukturyzacji Polskiej Poczty, trzeba uwzględnić zarówno wymagania unijne, jak i nasze rodzime tradycje. Nie można jednak pozostawić tego przedsiębiorstwa bez pomocy rządu, bo nie da sobie rady z konkurencją" - napisał prezydent Malinowski.

KPP chce, żeby PP stała się spółką prawa handlowego i działała na takich zasadach, jak większość zagranicznych operatorów pocztowych, a najczęściej są to spółki akcyjne z udziałem Skarbu Państwa.

Konfederacja Pracodawców Polskich powstała w listopadzie 1989 roku. Reprezentuje ponad 6000 firm, które zatrudniają przeszło 2 mln pracowników.