statystyki

Kopalnie PGG znowu fedrują

autor: Julita Żylińska07.07.2020, 06:00; Aktualizacja: 07.07.2020, 10:46
Spółka podkreśla, że opanowanie trudnej sytuacji epidemicznej było możliwe dzięki testom przesiewowym „na skalę bez precedensu w Unii Europejskiej wśród pracowników jednej firmy”

Spółka podkreśla, że opanowanie trudnej sytuacji epidemicznej było możliwe dzięki testom przesiewowym „na skalę bez precedensu w Unii Europejskiej wśród pracowników jednej firmy”źródło: ShutterStock

Sytuacja epidemiczna została opanowana, a dzięki przerwie w pracy zmalały nieco zgromadzone zapasy.

Produkcję z powodu koronawirusa wstrzymano w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej na trzy tygodnie. W czerwcu stanęło 10 zakładów: Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, Piast w Bieruniu, Ziemowit w Lędzinach, Halemba i Pokój w Rudzie Śląskiej, Chwałowice w Rybniku, Marcel w Radlinie, Rydułtowy w Rydułtowach, Mysłowice-Wesoła w Mysłowicach. W kopalniach tych prowadzono tylko prace niezbędne do ich zabezpieczenia. Od poniedziałku przodki i ściany wydobywcze pracują normalnie.

Spółka podkreśla, że opanowanie trudnej sytuacji epidemicznej było możliwe dzięki testom przesiewowym „na skalę bez precedensu w Unii Europejskiej wśród pracowników jednej firmy”. W PGG od początku maja wykonano ponad 50 tys. takich badań. W ramach prewencji zarząd zadecydował o sfinansowaniu zakupu nowoczesnych aparatów diagnostycznych dla laboratorium przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. To pozwala przeprowadzić nawet do 2 tys. testów na dobę i na błyskawiczne przebadanie załóg kopalń w razie nadejścia kolejnych fal zagrożenia COVID-19. Jak podała PAP, od niedzieli nie zmieniła się liczba wykrytych w PGG zakażeń, o 28 wzrosła natomiast w JSW (w tej górniczej spółce jest najwięcej potwierdzonych zakażeń – prawie 4 tys.). W sumie w PGG potwierdzono zakażenie u 1914 osób i zdecydowana większość zakażonych już wyzdrowiała. Jak poinformowała sama spółka, według stanu na poniedziałek jest to 88 proc. chorych.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane