statystyki

Pandemia przyspiesza renesans serwisów naprawczych

autor: Patrycja Otto17.06.2020, 07:56; Aktualizacja: 17.06.2020, 07:57
Od stycznia do maja zawieszonych zostało prawie 130 tys. firm usługowych

Od stycznia do maja zawieszonych zostało prawie 130 tys. firm usługowychźródło: ShutterStock

Wiele punktów usługowych zawiesiło w ostatnich miesiącach działalność. Teraz mają więcej pracy. Przybędzie jej jeszcze, gdy wejdą w życie nowe unijne przepisy o prawie do naprawy.

– Na brak zajęcia nie narzekam. Choć w okresie pandemii faktycznie nie było nowych zleceń i zastanawiałem się, jak to dalej będzie z moim biznesem. Wszystko jednak wróciło do normy, a nawet jest lepiej – mówi Piotr Trzciński z firmy AABA TV, która od wielu lat zajmuje się serwisowaniem oraz naprawą sprzętu RTV.

Tomasz Starzyk z Bisnode Polska potwierdza, że pandemia nie oszczędziła tej branży. Od stycznia do maja zawieszonych zostało prawie 130 tys. firm usługowych. Stanowi to wzrost o 35 proc. w porównaniu z 2019 r. Punktów napraw urządzeń gospodarstwa domowego zawieszono aż o 120 proc. więcej niż przed rokiem, sprzętu elektronicznego – o ponad 98 proc., telekomunikacyjnego – o 56 proc., a komputerowego – o 16 proc. W sumie ubyły 653 firmy usługowe, wobec 416 rok wcześniej, podczas gdy od 2016 r. z każdym rokiem więcej biznesów związanych z naprawą sprzętu rejestrowano niż wyrejestrowywano.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane