statystyki

Sprzedaż piwa w czasie pandemii zmalała. Branża ma jednak nadzieję na odbicie latem

autor: Patrycja Otto09.06.2020, 11:20; Aktualizacja: 09.06.2020, 11:30
‒ W marcu Polacy kupili o 6 proc. piwa mniej, a w kwietniu o 3 proc. ‒ wymienia Bartłomiej Morzycki. Dodaje, że znaczenie miała też nie najlepsza na rozpoczęcie sezonu piwnego aura.

‒ W marcu Polacy kupili o 6 proc. piwa mniej, a w kwietniu o 3 proc. ‒ wymienia Bartłomiej Morzycki. Dodaje, że znaczenie miała też nie najlepsza na rozpoczęcie sezonu piwnego aura.źródło: ShutterStock

Produkcja piwa rośnie. Sprzedaż w czasie pandemii zmalała. Branża ma jednak nadzieję na odbicie latem.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku krajowe browary wyprodukowały o prawie 4 proc. więcej piwa niż w analogicznym okresie ub.r. Oficjalne dane Głównego Urzędu Statystycznego mówiły wprawdzie o wzroście o 7,5 proc. (produkcja na poziomie 12,98 mln hl), ale, jak dowiedział się DGP, uległy na początku maja korekcie. Zaważyły wyniki z kwietnia. Jak się okazuje, produkcja wyniosła niecałe 3,5 mln hl, zamiast wcześniej szacowanych 4 mln hl.

‒ Styczeń i luty były bardzo dobre. Produkcja w obu miesiącach wzrosła rok do roku. W marcu zbliżyła się już do poziomu z 2019 r., a w kwietniu zanotowała spadek. Widać więc, że producenci ostrożniej budują stany magazynowe, które będą uwalniane w kolejnych miesiącach ‒ tłumaczy Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny ZPPP Browary Polskie.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane