statystyki

Opóźnia się pomoc PFR dla dużych firm

autor: Bartek Godusławski19.05.2020, 08:00; Aktualizacja: 19.05.2020, 08:02
Pomoc dla firm z PFR (stan na 18 maja)

Pomoc dla firm z PFR (stan na 18 maja)źródło: DGP

Komisja Europejska wciąż nie dała zielonego światła dla uruchomienia tarczy dla największych podmiotów. Firmy złożyły już wnioski na prawie 20 mld zł

W ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju do przedsiębiorców ma popłynąć 100 mld zł. Z pieniędzy już korzystają mikro, małe i średnie firmy. Zgodę na pomoc publiczną dostaliśmy z Brukseli pod koniec kwietnia po około trzech tygodniach oczekiwania. PFR ma dla nich 75 mld zł.

Wciąż jednak pieniędzy nie mogą się doczekać największe firmy – zatrudniające co najmniej 250 osób. Dla nich zarezerwowano 25 mld zł. Wniosek o notyfikację pomocy publicznej został złożony w Brukseli 15 kwietnia, ale wciąż nie ma zielonego światła. Dodatkowo unijni urzędnicy poprosili Polskę o złożenie jeszcze jednej notyfikacji, która trafiła do nich dwa tygodnie temu.

– W efekcie Polska nie może tak szybko jak planowała odpowiedzieć na kryzys. Duże firmy to ponad 3,5 mln zatrudnionych i opóźnienie o każdy tydzień pomocy to ryzyko dalszych zwolnień, co firmy wprost komunikują, bo nie wiedzą, kiedy i jaka pomoc trafi do nich – mówi DGP Paweł Borys, prezes PFR.


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane