statystyki

Prezes Itaki: Czekamy w kolejce po pieniądze z tarczy [WYWIAD NPBP]

autor: Patrycja Otto13.05.2020, 08:40; Aktualizacja: 13.05.2020, 09:45
Piotr Henicz, prezes Itaki

fot. materiały prasowe

Piotr Henicz, prezes Itaki fot. materiały prasoweźródło: DGP

- Na skutek pandemii koronawirusa sprzedaż zagranicznych wycieczek wróciła do poziomu sprzed 30 lat - mówi Piotr Henicz, prezes Itaki.

Jak pan myśli, kiedy znów będzie można wyjeżdżać za granicę?

Liczę na to, podobnie jak ludzie z branży na całym świecie, że część programu Lato 2020 uda się zrealizować. Na pewno sezon będzie okrojony, zarówno pod względem czasu trwania, jak i geografii wyjazdów. Zbyt wiele jest w tej chwili niewiadomych, aby pokusić się o precyzyjne prognozy, kiedy nastąpi odmrożenie turystyki. W wielu miejscach na świecie hotele zaczynają się powoli otwierać na ruch krajowy lub regionalny. Ale stąd jeszcze daleka droga do wznowienia międzynarodowego ruchu turystycznego i zorganizowanych wyjazdów.

Ciekawe jest, czy otwarcie granic załatwi sprawę? Czy Polacy wciąż będą zainteresowani spędzaniem urlopu poza krajem?

Na pewno nie będzie tak, że następnego dnia po otwarciu granic i wznowieniu ruchu lotniczego odnotujemy masowy wzrost rezerwacji, salony sprzedaży wypełnią się klientami i wrócimy do tego, co było rok temu. Najpierw ruszą podróże biznesowe, wyjazdy w sprawach losowych, może poleci trochę osób w celach turystycznych, na własną odpowiedzialność. Podstawową sprawą są tu zasady kwarantanny, obowiązującej w krajach docelowych i przy powrocie do Polski. Bez jej zniesienia zorganizowane podróże nie mają racji bytu. Kiedy przestanie obowiązywać, ważne będą decyzje krajów docelowych, kiedy otworzą się na zorganizowane przyjazdy turystyczne. Z rozmów prowadzonych z klientami wynika, że są zainteresowani wyjazdami zagranicznymi, ale chcą podróżować bezpiecznie, a my mamy im to zapewnić.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane