statystyki

W tym roku nasz przedświąteczny apetyt nie urósł za bardzo. Epidemia zmienia zwyczaje Polaków

autor: Marek Chądzyński, Patrycja Otto20.04.2020, 11:24; Aktualizacja: 20.04.2020, 11:24
– To oznacza, że na same święta wydaliśmy prawdopodobnie mniej, a wzrost wydatków w ujęciu nominalnym może być spowodowany wyższą inflacją. Realnie wydatki świąteczne w sklepach spożywczych były zapewne niższe, co widoczne jest w mniejszej liczbie transakcji – mówi Grzegorz Maliszewski.

– To oznacza, że na same święta wydaliśmy prawdopodobnie mniej, a wzrost wydatków w ujęciu nominalnym może być spowodowany wyższą inflacją. Realnie wydatki świąteczne w sklepach spożywczych były zapewne niższe, co widoczne jest w mniejszej liczbie transakcji – mówi Grzegorz Maliszewski.źródło: ShutterStock

Mniejszy niż zwykle wzrost przedświątecznych wydatków w stacjonarnych sklepach, za to skokowe zwiększenie wartości zakupów w internecie: epidemia zmienia zwyczaje Polaków.

Gdyby nie epidemia, Polacy wydaliby więcej na święta. Taki generalny wniosek można wysnuć na podstawie informacji z banków i sklepów o wynikach przedświątecznego sezonu zakupowego. Pytaliśmy je, czy walka z rozprzestrzenianiem się choroby i związane z nią nowe reguły w handlu wpłynęły na sposób dokonywania zakupów i ich wielkość.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane