statystyki

W tym roku nasz przedświąteczny apetyt nie urósł za bardzo. Epidemia zmienia zwyczaje Polaków

autor: Marek Chądzyński, Patrycja Otto20.04.2020, 11:24; Aktualizacja: 20.04.2020, 11:24
– To oznacza, że na same święta wydaliśmy prawdopodobnie mniej, a wzrost wydatków w ujęciu nominalnym może być spowodowany wyższą inflacją. Realnie wydatki świąteczne w sklepach spożywczych były zapewne niższe, co widoczne jest w mniejszej liczbie transakcji – mówi Grzegorz Maliszewski.

– To oznacza, że na same święta wydaliśmy prawdopodobnie mniej, a wzrost wydatków w ujęciu nominalnym może być spowodowany wyższą inflacją. Realnie wydatki świąteczne w sklepach spożywczych były zapewne niższe, co widoczne jest w mniejszej liczbie transakcji – mówi Grzegorz Maliszewski.źródło: ShutterStock

Mniejszy niż zwykle wzrost przedświątecznych wydatków w stacjonarnych sklepach, za to skokowe zwiększenie wartości zakupów w internecie: epidemia zmienia zwyczaje Polaków.

Gdyby nie epidemia, Polacy wydaliby więcej na święta. Taki generalny wniosek można wysnuć na podstawie informacji z banków i sklepów o wynikach przedświątecznego sezonu zakupowego. Pytaliśmy je, czy walka z rozprzestrzenianiem się choroby i związane z nią nowe reguły w handlu wpłynęły na sposób dokonywania zakupów i ich wielkość.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane