statystyki

Koronawirus: Na jakich zasadach inne państwa odmrażają gospodarkę

16.04.2020, 13:44; Aktualizacja: 16.04.2020, 13:44
Większość dotkniętych koronawirusem państw na świecie z trybu zarządzania kryzysowego przechodzi w tryb planowania, co dalej. Powrót do normalności nie jest jednak ani prosty, ani szybki.

Większość dotkniętych koronawirusem państw na świecie z trybu zarządzania kryzysowego przechodzi w tryb planowania, co dalej. Powrót do normalności nie jest jednak ani prosty, ani szybki.źródło: ShutterStock

Większość dotkniętych koronawirusem państw na świecie z trybu zarządzania kryzysowego przechodzi w tryb planowania, co dalej. Powrót do normalności nie jest jednak ani prosty, ani szybki. Pokazuje to przykład Chin, które jako pierwsza ofiara wirusa najszybciej go też zwalczyły, a przynajmniej jego pierwszą falę. Mimo to wciąż nie mogą mówić o powrocie do biznesu jak zawsze.

Stany Zjednoczone

Na razie nie ma mapy drogowej powrotu do normalności w największej gospodarce świata. Restrykcje chciałby wraz z początkiem maja zacząć znosić gubernator Kalifornii Gavin Newsom; w jego stanie nakaz pozostania w domu wygasa 3 maja (ale np. w Los Angeles obowiązuje do 15 maja). Gubernatorzy na Wschodnim Wybrzeżu zapowiedzieli, że chcą współpracować przy odmrażaniu gospodarki, ale nie podali na razie konkretnych dat.

źródło: DGP

Dania


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane