statystyki

Blocher: Część produkcji wróci do Europy [WYWIAD NPBP]

autor: Marek Tejchman06.04.2020, 06:00; Aktualizacja: 06.04.2020, 14:21
Dariusz Blocher, prezes zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA, dyrektor na Europę Ferrovial Agroman

Dariusz Blocher, prezes zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA, dyrektor na Europę Ferrovial Agromanźródło: Dziennik Gazeta Prawna

 W najbliższym czasie nie będę podejmował żadnych ruchów, które by prowadziły do redukcji zatrudnienia. Ale już nie zwiększamy liczby etatów - mówi Dariusz Blocher, prezes zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA, dyrektor na Europę Ferrovial Agroman.

W jaki sposób uderza w was ten kryzys – jako firmę i jako branżę budowlaną?

W branży nie jest jeszcze tak źle. Wszystkie nasze budowy trwają. Na kilkunastu jest ograniczony dostęp do materiałów czy pracowników. Na razie nie mamy przerwanych łańcuchów dostaw. Pojawiają się problemy np. z elektroniką importowaną z Chin, ale na razie nie są istotne.

NPBP2020

Mamy w Polsce 370 budów, 7,5 tys. pracowników plus 40 tys. pracowników podwykonawczych. Czyli mówimy o ok. 50 tys. osób. Wprowadziliśmy nowe standardy, zabezpieczenia, dystans między pracownikami. Nie spotykamy się, nie robimy odpraw, nie można jeść w dużych grupach. Żaden z pracowników nie został zainfekowany. Mamy 11 osób na kwarantannie domowej. 15 proc., czyli około tysiąca, pracuje zdalnie. 17 proc. nie ma w pracy: 13 proc. jest na zwolnieniach lekarskich lub opiekuje się dziećmi, a 4 proc. jest na urlopach. Absencja chorobowa jest ok. dwukrotnie większa niż przed rokiem.

To nie wygląda na silne uderzenie.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane