Przedsiębiorcy, którzy chcą więcej dowiedzieć się na temat obowiązków związanych z elektronizacją BDO, mogą wziąć udział w specjalnych szkoleniach. Są one bezpłatne, zorganizowano je w miastach wojewódzkich.
Program obejmuje m.in. najważniejsze informacje o systemie BDO, omówienie modułu ewidencji odpadów, korzyści wynikające z uruchomienia systemu BDO oraz panel dyskusyjny. Szkolenia zorganizował we wszystkich miastach wojewódzkich Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy wraz z Ministerstwem Klimatu. Prowadzone były od października. W grudniu szkolenia odbędą się jeszcze w kilku miastach, m.in. w Olsztynie, we Wrocławiu, w Katowicach, Szczecinie i Gdańsku. Łącznie zostanie przeszkolonych prawie 9 tys. uczestników.
Ponadto dla osób, które nie zdążyły się zarejestrować na szkolenia, na stronie internetowej www.bdo.mos.gov.pl umieszczone są filmy szkoleniowe pozwalające na zobrazowanie, a także zrozumienie działania BDO, oraz baza wiedzy z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, która jest systematycznie aktualizowana.
Od stycznia 2020 r. planowane są kolejne edycje szkoleń dla osób zainteresowanych funkcjonowaniem bazy. Zapisy na szkolenia będą sukcesywnie udostępniane na stronie internetowej www.bdo.mos.gov.pl. Szczegółowy program jest dostępny na stronie: https://bdo.mos.gov.pl/terminarz-szkolen/.