statystyki

MAP sprawdzi, jak prezesi radzili sobie w spółkach

autor: Bartek Godusławski19.11.2019, 07:40; Aktualizacja: 19.11.2019, 07:43
Powoli rusza giełda nazwisk osób, które będą musiały się w najbliższych tygodniach i miesiącach pożegnać z prezesowskimi fotelami.

Powoli rusza giełda nazwisk osób, które będą musiały się w najbliższych tygodniach i miesiącach pożegnać z prezesowskimi fotelami.źródło: ShutterStock

Audyt będzie podstawą do zmian na kierowniczych stanowiskach.

Znany jest już skład nowego rządu. Teraz polityków interesuje rozkład sił w spółkach Skarbu Państwa. Tym bardziej że zarządzanie nimi będzie się odbywało w inny sposób. Wraca zlikwidowany trzy lata temu resort skarbu. Będzie miał nowy szyld Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP) i szefa w randze wicepremiera – Jacka Sasina.

– Jednym z pierwszych zadań nowego ministra będzie przeprowadzenie czegoś na kształt audytu politycznego w spółkach. Podsumowanie ostatnich czterech lat tego, co się udało, a co nie. Będzie to również podstawą do ewentualnych zmian kadrowych – mówi nasz informator z kręgów rządowych. Zwraca uwagę, że audyt został ustalony w ramach koalicji PiS, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i partii Porozumienie Jarosława Gowina.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane