statystyki

MAP sprawdzi, jak prezesi radzili sobie w spółkach

autor: Bartek Godusławski19.11.2019, 07:40; Aktualizacja: 19.11.2019, 07:43
Powoli rusza giełda nazwisk osób, które będą musiały się w najbliższych tygodniach i miesiącach pożegnać z prezesowskimi fotelami.

Powoli rusza giełda nazwisk osób, które będą musiały się w najbliższych tygodniach i miesiącach pożegnać z prezesowskimi fotelami.źródło: ShutterStock

Audyt będzie podstawą do zmian na kierowniczych stanowiskach.

Znany jest już skład nowego rządu. Teraz polityków interesuje rozkład sił w spółkach Skarbu Państwa. Tym bardziej że zarządzanie nimi będzie się odbywało w inny sposób. Wraca zlikwidowany trzy lata temu resort skarbu. Będzie miał nowy szyld Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP) i szefa w randze wicepremiera – Jacka Sasina.

– Jednym z pierwszych zadań nowego ministra będzie przeprowadzenie czegoś na kształt audytu politycznego w spółkach. Podsumowanie ostatnich czterech lat tego, co się udało, a co nie. Będzie to również podstawą do ewentualnych zmian kadrowych – mówi nasz informator z kręgów rządowych. Zwraca uwagę, że audyt został ustalony w ramach koalicji PiS, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i partii Porozumienie Jarosława Gowina.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane