statystyki

Biedronka wyrusza na łowy

autor: Patrycja Otto17.10.2019, 09:45; Aktualizacja: 17.10.2019, 09:45
Eksperci dodają, że nowy koncept sieci jest potrzebny, bo z roku na rok jej sprzedaż rośnie coraz wolniej. W 2017 r. obroty w tych samych sklepach zwiększyły się o 8,6 proc. W roku ubiegłym już tylko o 2,7 proc.

Eksperci dodają, że nowy koncept sieci jest potrzebny, bo z roku na rok jej sprzedaż rośnie coraz wolniej. W 2017 r. obroty w tych samych sklepach zwiększyły się o 8,6 proc. W roku ubiegłym już tylko o 2,7 proc.źródło: ShutterStock

Otwieranie sklepów poprzez odsprzedaż licencji ma zagwarantować największej sieci dyskontowej w kraju dalszy rozwój.

Sieć, która liczy już ponad 2,9 tys. placówek, miała problem ze znalezieniem nowych, opłacalnych lokalizacji. A co roku stawiała sobie bardzo ambitny plan – około 100–150 nowych sklepów. Jedyną niezagospodarowaną przez nią niszą były małe miasta. Brak znajomości małych rynków i pojawiająca się tam na coraz większą skale konkurencja sprawiały jednak, że inwestycje w nie były ryzykowne. Dlatego Biedronka chce wykorzystać potencjał i wiedzę lokalnego biznesu.

– Partner, który chciałby prowadzić sklep naszej sieci, powinien dysponować odpowiednim lokalem. Najlepiej o wielkości ponad 400 mkw. w miejscowości liczącej od 3 do 5 tys. mieszkańców. Powinien też mieć możliwości przystosowania go do standardów naszej sieci, za wyjątkiem wyposażenia, które dostarczy sieć – wyjaśnia Ewa Micińska, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Biedronce.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane