statystyki

Aspen Holding tak jak Agricole Trade: Wyłudza dane i pieniądze [ŚLEDZTWA DGP]

autor: Paweł Bednarz17.10.2019, 08:42; Aktualizacja: 17.10.2019, 08:42
Podobnie jak Agricole Trade, Aspen Holding nie jest wpisany na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Czy jest prowadzone jakieś postępowanie w tej sprawie? Nadzór odpowiada, że „z uwagi na ustawową tajemnicę zawodową Urząd KNF nie jest uprawniony do przekazywania tego rodzaju informacji”.

Podobnie jak Agricole Trade, Aspen Holding nie jest wpisany na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Czy jest prowadzone jakieś postępowanie w tej sprawie? Nadzór odpowiada, że „z uwagi na ustawową tajemnicę zawodową Urząd KNF nie jest uprawniony do przekazywania tego rodzaju informacji”.źródło: ShutterStock

„Opiekunowie” reprezentujący rzekomego brokera foreksowego przejmowali kontrolę nad komputerami klientów i nakłaniali ich do coraz większych inwestycji, nawet na kredyt. To sposób działania identyczny jak w przypadku firmy opisanej przez nas we wtorek.

Aspen Holding działa dokładnie w taki sam sposób jak opisywany przez nas Agricole Trade. Nasi rozmówcy – klienci Aspen – uważają nawet, że obie firmy prowadzone są przez te same osoby. Jak czytamy na stronie internetowej, Aspen należy do Next Trade Ltd, zarejestrowanego w Port Vila na Vanuatu w Oceanii.

Na trop Aspen Holding trafiliśmy przy okazji pracy nad tematem Agricole Trade. Próbowaliśmy skontaktować się ze spółką, ale bez efektu. Pod londyńskim numerem, który jest m.in. przesyłany w stopce e-mailowej do klientów, znajduje się Jubiter.com – estońska firma zajmująca się handlem kryptowalutami. Osoba, która odebrała nasz telefon, powiedziała, że nigdy nie słyszała o Aspen Holding.

Sposób działania Aspen Holding jest kalką tego, który opisywaliśmy w przypadku Agricole Trade. Klienci rekrutowani byli poprzez obiecującą spore zyski reklamę na Facebooku. Nawiązywali kontakt telefoniczny ze swoim „opiekunem”, który prosił o wpłacenie 250 dol., zainstalowanie programu AnyDysk, służącego do zdalnej administracji komputerami za pośrednictwem internetu oraz przesłanie potrzebnych danych: skanu kart kredytowych i dowodu osobistego. Na początku klienci widzieli rosnące zyski i byli namawiani na dokapitalizowanie swojego rachunku, nawet poprzez zaciąganie kredytów i chwilówek. Gdy chcieli odebrać zarobione przez siebie pieniądze, kontakt się urywał.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane