statystyki

Urząd ochrony konsumentów chce burzyć piramidy. Pięć firm usłyszało zarzuty

autor: Patryk Słowik05.09.2019, 08:52; Aktualizacja: 05.09.2019, 08:52
Pięć firm usłyszało zarzuty prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące promowania systemów typu piramida. Poinformował o tym urząd na swej stronie internetowej.

Pięć firm usłyszało zarzuty prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące promowania systemów typu piramida. Poinformował o tym urząd na swej stronie internetowej.źródło: ShutterStock

Pięć firm usłyszało zarzuty prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące promowania systemów typu piramida. Poinformował o tym urząd na swej stronie internetowej.

– Podejrzewamy, że kolejne nieuczciwe firmy mogły stworzyć systemy typu piramida i wyłudzać pieniądze pod pretekstem zarabiania na oglądaniu reklam. Nasze postępowania są w toku, ale już teraz chciałbym przestrzec konsumentów przed pochopnym przelewaniem pieniędzy. Istnieje duże ryzyko, że można je stracić – wskazuje Marek Niechciał, prezes UOKiK, cytowany w komunikacie prasowym.

Chodzi o Alternet z USA, który promuje system na portalu Alternet i platformie AdBlast. Konsument może zakupić pakiety uczestnictwa o wartości od 10 do 1000 dol. amerykańskich, a rzekome dodatkowe dochody i zyski mają zostać wypłacone, gdy namówi inne osoby do uczestnictwa. Kolejna firma to Nautilus Investment ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich promująca system Omega. Pakiety uczestnictwa kosztują od 50 do 200 tys. euro. Firma przyjmuje wpłaty od konsumentów i obiecuje im korzyści za to, że namówią inne osoby do zakupu.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane