statystyki

Listonosz nie dzwoni ani razu. Do skrzynek trafia więcej awizo

autor: Elżbieta Rutkowska28.02.2019, 07:11; Aktualizacja: 28.02.2019, 09:22
Operator radzi, by samemu radzić sobie z awizami lub ich brakiem. Można zamówić elektroniczne awiza (e-mail lub SMS), a dla poleconych bez potwierdzenia odbioru – wrzucanie ich do skrzynki. Obie usługi są bezpłatne. Ponowne doręczenie (trzeba zamówić) awizowanego poleconego kosztuje 4,50 zł.

Operator radzi, by samemu radzić sobie z awizami lub ich brakiem. Można zamówić elektroniczne awiza (e-mail lub SMS), a dla poleconych bez potwierdzenia odbioru – wrzucanie ich do skrzynki. Obie usługi są bezpłatne. Ponowne doręczenie (trzeba zamówić) awizowanego poleconego kosztuje 4,50 zł.źródło: ShutterStock

Do skrzynek trafia więcej awizo, bo więcej listów zawiera towary z e-sklepów - tłumaczy Poczta.

Władze Rybnika starały się o 1,9 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na program, który miał wspierać samodzielność osób starszych. Projekt ukończono dwa dni przed upływem terminu przyjmowania wniosków przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Jeszcze tego samego dnia został wysłany do Warszawy. Ponieważ miasto ma umowę z Pocztą Polską na dostarczanie przesyłek w ciągu 24 godzin (operator wygrał przetarg na te usługi), skorzystało z Pocztex Expres 24. Kurier odebrał pakiet o godz. 14.40. Nazajutrz przesyłka była w stolicy. Tyle że do samego ministerstwa dotarła dopiero cztery dni później – a więc trzy dni po terminie składania aplikacji.

– Z powodu zaniedbania Poczty Polskiej Urząd Miasta utracił możliwość dofinansowania – potwierdza Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego ratusza.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

 • Bo Poczta ...to jak drugie NBP(2019-02-28 13:32) Zgłoś naruszenie 60

  Czy Redakcja zdaje sobie sprawę jaka jest struktura Poczty Polskiej??? A szkoda - Czytałem jakąś wzmiankę , że tam Dyrektorów zapewne z 10 razy więcej niż w NBP i Zarząd Centralny, Dyrekcje Okręgowe i Dyrekcje Regionalne....Dyrektorów TYSIĄCE....A Listów nima komu nosić. Dziękuję

  Odpowiedz
 • nuna(2019-02-28 11:44) Zgłoś naruszenie 25

  Poczta i kurierzy to banda leni i naciągaczy, przesyłka zamówiona z dostawą , a w 99% trzeba po nią iść bo kurier nie zapukał do drzwi. Rybnik powinien zerwać umowę oraz obciążyć Pocztę wartością utraconych dofinansowań !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kutach(2019-06-12 08:11) Zgłoś naruszenie 10

  nie piertol OK, co potrafisz? chodzić? idź na kurs spawacza i zaczniesz zarabiać więcej albo na kierowcę c+e. nie widzialem listonosza na dzielnicy od kilku lat - serio. W skrzynce ma zawsze powtórne awizo. A gdzie pierwsze??!! i w takich warunkach list polecony podrożał 3 krotnie w ciagi kilku lat!!! na poczcie jakiś badziew - różańce ksiązki przepisy i chińskie zabawki. Zamiast zainwestować w systemy logistyczne optymalizację transportu logistyki, znaczkomaty- sam adresujesz płacisz i on drukuje etykiete na list lub paczkę to walicie w kuja!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane