statystyki

Twardy brexit skomplikuje sytuację brytyjskich instytucji finansowych w Polsce

autor: Łukasz Wilkowicz , @Lukaszwilkowicz30.01.2019, 07:39; Aktualizacja: 30.01.2019, 07:47
Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię może stwarzać problem także dla polskich instytucji, które są obecne albo chciałyby działać na Wyspach.

Opuszczenie UE przez Wielką Brytanię może stwarzać problem także dla polskich instytucji, które są obecne albo chciałyby działać na Wyspach.źródło: ShutterStock

Z końcem marca instytucje finansowe, które działają w Polsce na zasadzie jednolitego paszportu, a mają siedzibę w Wielkiej Brytanii, mogą utracić prawo do świadczenia usług – przestrzega Komisja Nadzoru Finansowego.

„KNF informuje, że w przypadku bezumownego brexitu podmioty z Wielkiej Brytanii działające na rynku finansowym będą miały status podmiotów z kraju trzeciego. Będą one mogły prowadzić działalność na terytorium Polski dopiero po przejściu stosownego postępowania przed Komisją Nadzoru Finansowego” – podał nadzór w opublikowanym we wtorek komunikacie. Przestrzegł też, że nowa sytuacja oznacza wzrost ryzyka wyłudzeń czy przedstawiania fałszywych ofert handlowych.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane