statystyki

Do trzech razy sztuka. Czy Ozon zapłaci głową?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska10.01.2019, 08:02; Aktualizacja: 10.01.2019, 08:55
Na czwartek w siedzibie JSW zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej z punktem zmian w składzie zarządu.

Na czwartek w siedzibie JSW zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej z punktem zmian w składzie zarządu.źródło: ShutterStock

Do wczorajszego wieczora ważyły się losy fotela prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Związkowcy tej firmy chcą dziś zablokować posiedzenie rady nadzorczej.

Na czwartek w siedzibie JSW zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej z punktem zmian w składzie zarządu. I bynajmniej nie chodzi o wczorajszą rezygnację wiceprezesa Roberta Ostrowskiego, który od 1 marca przechodzi do PGE GiEK.

Wczoraj napisaliśmy, że prezes JSW Daniel Ozon nie zgodził się, by odłożone na trudne czasy pieniądze z funduszu stabilizacyjnego spółki poszły – zgodnie z wolą ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego – na budowę bloku węglowego 1000 MW w Ostrołęce, na którego finansowanie nadal nie ma chętnych (poza przymuszonymi Energą i Eneą, które mają wyłożyć po 1 mld zł; w sumie potrzeba 6 mld zł). Tchórzewski próbował odwołać Ozona już we wrześniu i październiku. Wtedy prezes odmówił zakupu Polimeksu-Mostostal.

Czy trzecie podejście okaże się skuteczne? Sprawa oparła się o premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Do zamknięcia tego wydania DGP komunikaty były sprzeczne, ale większość wskazywała na odw ołanie. Za prezesem murem stoją związkowcy. – To sprawa wyłącznie polityczna, dlatego nie dopuścimy do tej dymisji – mówi DGP Roman Brudziński, wiceszef Solidarności w JSW. – Nie wpuścimy rady nadzorczej do budynku albo wpuścimy przewodniczącą i tych z wyboru załogi. Ale kworum nie będzie – zdradza Brudziński.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane