statystyki

Do trzech razy sztuka. Czy Ozon zapłaci głową?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska10.01.2019, 08:02; Aktualizacja: 10.01.2019, 08:55
Na czwartek w siedzibie JSW zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej z punktem zmian w składzie zarządu.

Na czwartek w siedzibie JSW zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej z punktem zmian w składzie zarządu.źródło: ShutterStock

Do wczorajszego wieczora ważyły się losy fotela prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Związkowcy tej firmy chcą dziś zablokować posiedzenie rady nadzorczej.

Na czwartek w siedzibie JSW zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej z punktem zmian w składzie zarządu. I bynajmniej nie chodzi o wczorajszą rezygnację wiceprezesa Roberta Ostrowskiego, który od 1 marca przechodzi do PGE GiEK.

Wczoraj napisaliśmy, że prezes JSW Daniel Ozon nie zgodził się, by odłożone na trudne czasy pieniądze z funduszu stabilizacyjnego spółki poszły – zgodnie z wolą ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego – na budowę bloku węglowego 1000 MW w Ostrołęce, na którego finansowanie nadal nie ma chętnych (poza przymuszonymi Energą i Eneą, które mają wyłożyć po 1 mld zł; w sumie potrzeba 6 mld zł). Tchórzewski próbował odwołać Ozona już we wrześniu i październiku. Wtedy prezes odmówił zakupu Polimeksu-Mostostal.

Czy trzecie podejście okaże się skuteczne? Sprawa oparła się o premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Do zamknięcia tego wydania DGP komunikaty były sprzeczne, ale większość wskazywała na odw ołanie. Za prezesem murem stoją związkowcy. – To sprawa wyłącznie polityczna, dlatego nie dopuścimy do tej dymisji – mówi DGP Roman Brudziński, wiceszef Solidarności w JSW. – Nie wpuścimy rady nadzorczej do budynku albo wpuścimy przewodniczącą i tych z wyboru załogi. Ale kworum nie będzie – zdradza Brudziński.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane