Czarnecki utopił szefa KNF. Czy sam ocaleje?

autor: Bartek Godusławski14.11.2018, 07:11; Aktualizacja: 14.11.2018, 07:14
Leszek Czarnecki

Leszek Czarneckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Szymon Łaszewski

Przewodniczący KNF złożył dymisję po oskarżeniach o korupcyjną propozycję dla miliardera Leszka Czarneckiego. Wszystko tuż po kontroli, która stwierdziła łamanie przez jego bank prawa przy sprzedaży obligacji GetBacku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (48)

  • OBSERWATOR(2018-12-13 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby Czarnecki był pupilkiem tej władzy to nie mielibyśmy tej afery z KNF. Ta władze chce mieć jednak swoich oligarchów pupilków.. Władza nie chce mieć takich Chodorkowskich jak miał PUTIN i znalazł sposób na załatwienie go bo PUTIN ma pełnię władzy. Czy nie widać tutaj zbieżności działań z Liliputinem?

    Odpowiedz
  • mowa trawa te banki(2018-11-28 01:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś normalnych to nie dotyczy, a myślenie ekonomiczne nie boli .

    Odpowiedz
  • Gap(2018-11-19 08:06) Zgłoś naruszenie 75

    Zarówno "bankier CZARNECKI,JAK I "ADWOKAT" GIERTYCH-OBAJ SĄ niewiarygodni!!! Izba Adwokacka powinna na ZAWSZE! WYKLUCZYĆ z zawodu-MŚCIWEGO,PODŁEGO,rozgrywającego swoje interesy Giertycha,a Prokuratura wsadzić na długie lata tego upadającego od lat "bankierka"!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karolina(2018-11-16 22:09) Zgłoś naruszenie 611

    PiS handluje Polską, zapominając o jakichkolwiek zasadach przyzwoitości

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-11-16 08:48) Zgłoś naruszenie 138

    jedno jest pewne dolał paliwa totalnej opozycji, aby biła pianę

    Odpowiedz
  • dziecko(2018-11-15 13:52) Zgłoś naruszenie 133

    Były prezes KNF przypomina chłopca , który ma mleko pod nosem a myśli, że jest dorosły

    Odpowiedz
  • anna(2018-11-15 10:31) Zgłoś naruszenie 1710

    panie czarnecki..do jakiego dna pan doszdł......chodzenie z mikrofonami [3 sztuki].....na rozmowe to szczyt patologi dno panie czarnecki dno paskudne

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • chciwość jest zła(2018-11-14 20:21) Zgłoś naruszenie 92

    Stracą wszyscy: KNF,LC,PIS,zwykli ludzie i po co to było, bo ludzie są chciwi........i myślą , że chciwość jest dobra ale są na świecie też inni co myślą , że chciwość jest ZŁA !

    Odpowiedz
  • Naiwniak(2018-11-14 18:12) Zgłoś naruszenie 347

    Ten , "doktor ekonomii" z dyplomem SB, naciągający od lat zdezorientowanych rodaków, był podobno symbolem sukcesu i polskiego systemu bankowego, Boże chroń zatem klientów takich banków? Geniusz ten naciągną zdezorientowanych rodaków na przekręty z kredytami frankowymi, polisolokatami i całym szeregiem podobnych obrzydliwych mechanizmów złodziejskich konstrukcji by Lc corp, Getin Bank, Tax Care, itd. A zyski swoje miliardowe osiągną ze sprzedaży wydmuszek giełdowych podpartych niebotycznymi lewarami oraz szalbierczych kredytów we frankach udzielanych w znacznej mierze przez Getin i powiązane z nim zakamuflowane mafijne organizmy, a starając się wyrwać coś jeszcze od omotanych współobywateli tworzy Geback i podobne ohydne pseudbuissnesy . A jakie są instytucje państwa, utrzymywane z naszych podatków a rzekomo powołanych do nadzoru i kontroli praworządności w Naszym Kraju to właśnie wyszło. Jak to możliwe, że tyle lat podobne kreatury organizują największy przekręt w RP i wszyscy chowali głowę w piach? Czy aż tak korupcja i amoralność rodem z UB-ckiego dna przeżarła ten kraj?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Chicago(2018-11-14 13:15) Zgłoś naruszenie 240

    Kraken tonąc, macha mackami i wciąga za sobą co popadnie.

    Odpowiedz
  • Okradziony POLICJANT(2018-11-14 13:11) Zgłoś naruszenie 6027

    Duzi chłopcy się boksują, a tym razem emeryci policyjni nie będą mieć problemu ze stratami bankowymi, bo nie maja już co tracić. W ramach tzw ustawy zwanej nie wiedzieć czemu dezubekizacyjną okradziono ich stosując barbarzyńską odpowiedzialność zbiorową z należnych emerytur - także za służbę po 1990 r !!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kuba(2018-11-14 10:42) Zgłoś naruszenie 4011

    Nie wiem, ale nie ufam p. Czarneckiemu i jego mecenasowi. Od marca mając nagranie cicho siedzieli? A może właściciel-bankrut tych banków celowo zataił nagranie?, czekał na cud?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 007KAL(2018-11-14 10:40) Zgłoś naruszenie 263

    KNF to wzorcowy przyklad instytucji, która wpisuje się w koncepcję państwa (III RP), które jest "silne wobec słabych i małych (regulacje dla banków spółdzielczych) oraz wycofane i bardzo potulne, gdy chodzi o silnych (np. banki komercyjne). Przy okazji dowiadujemy się, że namawianie (ciągle to trwa) na polisolokaty, to sterowany proceder okradania drobnych ciułaczy i wspomaganie ich pieniędzmi wybranych szulerów/złodziei. Czyli jest ciągle nadzieja.....

    Odpowiedz
  • arek(2018-11-14 09:58) Zgłoś naruszenie 334

    Czym się różni sprzedaż lokat w złoto którego nie ma od obligacji mających pokrycie w nieściągalnych długach? Było wiadome że Idea Bank zostanie wpisany na listę ostrzeżeń KFN i to byłby temat numer 1, ale stało się inaczej doszło do tzw. przykrycia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prosta sprawa dla kowalskiego.................(2018-11-14 09:54) Zgłoś naruszenie 2711

    liczy się tylko bank państwowy,reszta nie wiarygodna.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dno(2018-11-14 09:42) Zgłoś naruszenie 392

    Sami ich wyhodowali a teraz ci sami ich niszczą.

    Odpowiedz
  • Natan(2018-11-14 09:06) Zgłoś naruszenie 7412

    Stary współpracownik służb utopił młodego z KNF ale i sam się do końca też zatopił bo ma zero wiarygodności jako bankier !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • danio(2018-11-14 08:38) Zgłoś naruszenie 5011

    taki ludziom sie nie ufa jak p. Czarnecki....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Konglomerat Bankowy Rządzi(2018-11-14 08:26) Zgłoś naruszenie 512

    Układ Developersko-Bankowy to układ globalny....Wywindowanie cen nieruchomości spowodowało że tylko kredyt na całe życie daje szanse na własny kąt. W ten sposób stajesz się niewolnikiem Banku i pasiesz brzuch Developerom .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KNF to ta Komisja Nadzoru Finansowego??(2018-11-14 08:08) Zgłoś naruszenie 4110

    To ten sam KNF co NIK nie zostawił na niej suchej nitki.??? Jak czyta się raport NIK to boki zrywać. Bo KNF ten z raportu NIK płacił za naukę jazdy na nartach, naukę języków, tańca i kompozycje kwiatowe....a swoją robotę oddawał do wykonania firmom consultingowym by wysoko płatnym urzędnikom nic nie przeszkadzało w doskonaleniu techniki jazdy na nartach. KNF robota marzenie....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz