statystyki

IX Forum Ochrony Zdrowia: Lepiej płacić za efekty niż za usługę

autor: Klara Klinger20.08.2018, 07:57; Aktualizacja: 20.08.2018, 09:05
lekarz, pacjent, zdrowie

Kolejnym dyskutowanym zagadnieniem podczas forum będą źródła finansowania zdrowiaźródło: ShutterStock

Źródła finansowania leczenia, mierniki jego skuteczności oraz jakość usług – to niektóre z tematów, które będą poruszane na panelach dyskusyjnych podczas IX Forum Ochrony Zdrowia.

Konferencja organizowana podczas XXVIII Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 4–6 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju, została zaplanowana jako druga z cyklu narodowych debat o zdrowiu pod hasłem „medycyna, finanse, gospodarka”. – Zdrowie jest kluczowym dla państwa elementem. Musimy rozmawiać o tym, jak lokować środki w systemie i jak mierzyć skuteczność ich wydawania – przekonywał minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapowiadając nadchodzące forum.

Resort zdrowia wyjaśnia, że projekt narodowych debat pod tytułem „Wspólnie dla zdrowia! Rozmawiamy, słuchamy, działamy – dialog o zdrowiu” ma być ogólnopolską merytoryczną dyskusją o przyszłości ochrony zdrowia w Polsce. Kolejne konferencje będą się odbywać w różnych miastach do czerwca 2019 r.

Jednym z głównych wydarzeń krynickiej konferencji może okazać się rządowa debata poświęcona zdrowiu, w której oprócz ministra zdrowia wezmą udział minister finansów Teresa Czerwińska, Elżbieta Rafalska, szefowa Ministerstwa Rodziny, Jerzy Kwieciński z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Marek Zagórski, szef resortu cyfryzacji, oraz rzeczniczka prasowa rządu minister Joanna Kopcińska.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane