statystyki

IX Forum Ochrony Zdrowia: Lepiej płacić za efekty niż za usługę

autor: Klara Klinger20.08.2018, 07:57; Aktualizacja: 20.08.2018, 09:05
lekarz, pacjent, zdrowie

Kolejnym dyskutowanym zagadnieniem podczas forum będą źródła finansowania zdrowiaźródło: ShutterStock

Źródła finansowania leczenia, mierniki jego skuteczności oraz jakość usług – to niektóre z tematów, które będą poruszane na panelach dyskusyjnych podczas IX Forum Ochrony Zdrowia.

Konferencja organizowana podczas XXVIII Forum Ekonomicznego, które odbędzie się w dniach 4–6 września 2018 r. w Krynicy-Zdroju, została zaplanowana jako druga z cyklu narodowych debat o zdrowiu pod hasłem „medycyna, finanse, gospodarka”. – Zdrowie jest kluczowym dla państwa elementem. Musimy rozmawiać o tym, jak lokować środki w systemie i jak mierzyć skuteczność ich wydawania – przekonywał minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapowiadając nadchodzące forum.

Resort zdrowia wyjaśnia, że projekt narodowych debat pod tytułem „Wspólnie dla zdrowia! Rozmawiamy, słuchamy, działamy – dialog o zdrowiu” ma być ogólnopolską merytoryczną dyskusją o przyszłości ochrony zdrowia w Polsce. Kolejne konferencje będą się odbywać w różnych miastach do czerwca 2019 r.

Jednym z głównych wydarzeń krynickiej konferencji może okazać się rządowa debata poświęcona zdrowiu, w której oprócz ministra zdrowia wezmą udział minister finansów Teresa Czerwińska, Elżbieta Rafalska, szefowa Ministerstwa Rodziny, Jerzy Kwieciński z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Marek Zagórski, szef resortu cyfryzacji, oraz rzeczniczka prasowa rządu minister Joanna Kopcińska.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane