statystyki

Rynek zamówień publicznych czekają poważne zmiany

autor: Sławomir Wikariak31.07.2018, 07:30; Aktualizacja: 31.07.2018, 08:45
Odbiór koncepcji jest pozytywny i mam tu na myśli nie tylko opinie takich ciał, jak Rada Zamówień Publicznych, ale też samych zamawiających i wykonawców, z którymi spotykaliśmy się w wielu miejscach w Polsce.

Odbiór koncepcji jest pozytywny i mam tu na myśli nie tylko opinie takich ciał, jak Rada Zamówień Publicznych, ale też samych zamawiających i wykonawców, z którymi spotykaliśmy się w wielu miejscach w Polsce.źródło: ShutterStock

Czy tańsze zamówienia powinny być udzielane w procedurach przetargowych, jak nakłonić firmy, zwłaszcza małe i średnie, by chciały składać oferty, co zrobić, by kontrole nie sprowadzały się jedynie do wyłapywania błędów formalnych – na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy debaty zorganizowanej przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej.

Jak przebiegają konsultacje koncepcji reformy zamówień publicznych w Polsce?

Jadwiga Emilewicz

Rozpoczynając konsultacje koncepcji nowego systemu zamówień publicznych, postawiliśmy przed sobą trzy cele. Pierwszy to przebicie się do świadomości społecznej z przekazem, że reforma ta ma znaczący wpływ na polską gospodarkę. Jej znaczenie jest nie do przecenienia. W ubiegłym roku środki wydane na zamówienia publiczne stanowiły ok. 8 proc. PKB, co oznacza, że jest to realnie jeden z największych zasobów kapitału inwestycyjnego. Jeśli więc myślimy o zwiększaniu poziomu inwestycji, zwłaszcza tych ukierunkowanych, które mają czemuś służyć w gospodarce, to właśnie tu jest najwięcej pieniędzy. I administracja ma realny wpływ na to, w jaki sposób te pieniądze zostaną wydane.


Pozostało jeszcze 94% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane