Średnie miasta w sektorze usług biznesowych, to pomysł na rozruszanie lokalnych gospodarek

18.06.2018, 12:22; Aktualizacja: 18.06.2018, 13:04
"Opole czy Sandomierz to są miasta, gdzie wydawałoby się, taki sektor nie jest obecny. My wiemy, że to jest możliwe, chcemy zrozumieć lepiej i więcej, dlatego bardzo sobie szanujemy to badanie, które ministerstwu pozwoli zrozumieć potencjał tych miast, a nam pozwoli zrozumieć, jaki potencjał w kapitale ludzkim tam mamy, a tym miastom da szanse dalszego rozwoju" - mówił Panczyj.

"Opole czy Sandomierz to są miasta, gdzie wydawałoby się, taki sektor nie jest obecny. My wiemy, że to jest możliwe, chcemy zrozumieć lepiej i więcej, dlatego bardzo sobie szanujemy to badanie, które ministerstwu pozwoli zrozumieć potencjał tych miast, a nam pozwoli zrozumieć, jaki potencjał w kapitale ludzkim tam mamy, a tym miastom da szanse dalszego rozwoju" - mówił Panczyj.źródło: ShutterStock

Włączenie miast średniej wielkości, które tracą funkcje gospodarcze w rosnący sektor usług biznesowych to jeden z pomysłów MIiR na rozruszanie lokalnych gospodarek. W poniedziałek resort podpisał umowę na badanie, które ma odpowiedzieć na pytanie, czy usługi dla biznesu mogą stać się "motorem rozwoju" tych miast.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane