statystyki

Kto chce reanimować Krupińskiego

autor: Karolina Baca-Pogorzelska21.02.2018, 07:24; Aktualizacja: 21.02.2018, 10:04
węgiel kamienny -surowce

Związkowcy z Krupińskiego twierdzą, że likwidacja kopalni nie jest prowadzona zgodnie z prawem.źródło: ShutterStock

Polski inwestor chciał uratować kopalnię w Suszcu przed zamknięciem. Związkowcy twierdzą, że jest ona likwidowana bez stosownych pozwoleń.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Choć kopalnia Krupiński jest zamknięta od prawie roku, to nie milkną kontrowersje dotyczące jej likwidacji. Sprawa nabrała temperatury, gdy pojawił się brytyjski inwestor Tamar (DGP pisał o nim w listopadzie 2017 r.), chcący za 600 mln zł reaktywować zakład. Zamierza wydobywać tam węgiel koksowy – droższy niż energetyczny i będący bazą do produkcji stali.

Polski rząd odrzucił już w 2016 r. współpracę w Krupińskim z niemieckim HMS Bergbau. Firma chciała wydzierżawić od Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należała kopalnia, za 120 mln zł rocznie część infrastruktury Krupińskiego, by sięgnąć do sąsiedniego złoża, na które miała koncesję. Zamierzała doinwestować kopalnię 150 mln euro.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Ryl z JSW(2018-02-21 19:27) Zgłoś naruszenie 11

    Holding Kulczyka kupił sąsiednie złoże i po to wykończono Krupińskiego,żeby można go było by kupić za przysłowiową złotówkę.Umoczone rączki ma w tym były prezes JSW niejaki Zagórski,prywatnie szwagier Waldzia Pawlaka oraz poprzednie rządy PO.Niestety przyszedł rząd PIS-u i sprawa się skomplikowała,więc posłali Angielskich pośredników,bo niemaszki zainwestowali w tę śmierdzącą sprawę grube pieniądze.A moim zdaniem to sprawę powinno prześwietlić CBA i kilkunastu ludzi z zarządu JSW powinno już być aresztowanych

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane