Posypią się kary za audyty energetyczne

autor: Karolina Baca-Pogorzelska06.11.2017, 07:38; Aktualizacja: 06.11.2017, 08:56
biznes, firma

Nowy pracownik urzędu może mieć sporo pracy, bo tylko 60 proc. przedsiębiorstw wywiązało się z obowiązku zawiadomienia o przeprowadzonym audycie.źródło: ShutterStock

URE nie ma danych, ile firm powinno się poddać kontroli. URE w połowie października otworzył rekrutację na specjalistę, którego obowiązki określono jako „prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie wymierzania kar pieniężnych o nieskomplikowanym stanie faktycznym i prawnym”.

 Nowy pracownik urzędu może mieć sporo pracy, bo tylko 60 proc. przedsiębiorstw wywiązało się z obowiązku zawiadomienia o przeprowadzonym audycie. Zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej określone w tym dokumencie firmy powinny zrobić to do 31 października. Kary mogą być dotkliwe – do 5 proc. rocznych przychodów.

– Karze pieniężnej podlega ten, kto nie przeprowadza audytu, a nie ten, kto nie przedkłada zawiadomienia – podkreśla Justyna Pawlińska z biura prasowego URE. – Prezes URE może odstąpić od wymierzenia kary, jeżeli zakres naruszeń jest znikomy – dodaje.

Posypią się kary za audyty energetyczne

Posypią się kary za audyty energetyczne

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Magnus(2017-11-07 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby na pewno do końca października przedsiębiorstwa miały obowiązek przeprowadzić audyt energetyczny? Zanim się napisze artykuł, to warto sprawdzić u źródła.

    Odpowiedz
  • lolek(2017-12-05 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    To może czytaj ze zrozumieniem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane