Początkowo specjalizowała się w sprzedaży płytek ceramicznych i wyrobie mozaik. W 2008 r. na własne potrzeby nabyła maszynę wykorzystującą technologię waterjet. Ponieważ do zakupu urządzenia udało się przekonać również inne firmy, czasem jego dystrybucja stała się podstawową działalnością przedsiębiorstwa. Dziś w spółce szacuje się, że połowa waterjetów zakupionych w ciągu ostatnich trzech lat w Polsce pochodzi z Techjetu. Zaufało mu 70 klientów. W ubiegłym roku sprzedanych zostało 13 maszyn, co było wynikiem znacząco lepszym niż w 2015 r. Prezes Zygmunt Cegielski zaznacza, że w najbliższych miesiącach zamierza wprowadzić na rynek kolejne produkty.

Dynamiczny rozwój wymagał znalezienia dobrego partnera finansowego. Wybór padł na PKO Bank Polski, w którym od niedawna Techjet ma konto firmowe.

Powitalne 100 zł dla nowych przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy zdecydują się na Konto Firmowe w PKO Bank Polski, to zaledwie początek dobrej współpracy. Klient wykonujący przelewy do ZUS i płacący kartą minimum 500 zł miesięcznie oszczędzi 25 zł miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku. Nic nie kosztuje też pierwszych 30 krajowych przelewów internetowych w miesiącu (następne po 1 zł), podobnie jak korzystanie z platformy autodealingowej oraz wypłacanie gotówki z bankomatów banku.

– PKO pomaga nam też w pozyskaniu kolejnych odbiorców. Polecamy go bowiem naszym klientom jako leasingodawcę – słyszymy od przedstawiciela spółki.

Leasing stanowi drugie, obok kredytu, główne źródło finansowania przedsiębiorców. PKO Leasing, będący największym leasingodawcą w Polsce z 13-proc. udziałem w rynku, finansuje zarówno pojedyncze przedmioty, samochody czy sprzęt IT, jak również projekty inwestycyjne, takie jak maszyny czy linie technologiczne.

– Małe i średnie przedsiębiorstwa to klienci o szczególnych potrzebach, dla których przygotowaliśmy szereg ułatwień oraz szybkie i proste produkty kredytowe nawet w 24 h. Stąd w naszej ofercie m.in. Szybka Pożyczka MSP – nawet do 500 tys. zł bez zabezpieczeń rzeczowych – podkreśla Anna Podgórska, p.o. dyrektor departamentu małych i średnich przedsiębiorstw. Jedynym ograniczeniem stawianym firmom, które chcą ją zaciągnąć, jest czas prowadzenia działalności – nie krótszy niż 18 miesięcy. Okres spłaty to pięć lat. Bank umożliwia wybranym klientom zawarcie drogą elektroniczną, w iPKO, umowy pożyczki do 50 tys. zł bez dokumentów i bez wychodzenia z domu. Wystarczy potwierdzenie kodem z aktualnego narzędzia autoryzacyjnego. Alternatywną jest kredyt inwestycyjny i obrotowy. Pierwszy daje możliwość sfinansowania inwestycji do nawet 80 proc., natomiast kredyt obrotowy można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością, a okres kredytowania to nawet 36 miesięcy.