statystyki

Finanse: Prezydent przeciwny ogłaszanym wezwaniom

autor: Patryk Słowik23.02.2017, 07:21; Aktualizacja: 23.02.2017, 07:27
Część prawników zwraca jednak uwagę na to, że wprowadzane zmiany w największym stopniu wzmocnią najpotężniejszych inwestorów na rynku.

Część prawników zwraca jednak uwagę na to, że wprowadzane zmiany w największym stopniu wzmocnią najpotężniejszych inwestorów na rynku.źródło: ShutterStock

Już od marca życie na rynku kapitałowym stanie się prostsze. A to dlatego, że głowa państwa podpisała nowelizację ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Ustawodawca postanowił uchylić art. 72 ustawy o ofercie (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1382 ze zm.). Określał on, że nabycie akcji spółki publicznej w liczbie powodującej zwiększenie udziału w ogólnej liczbie głosów o więcej niż:

1) 10 proc. ogólnej liczby głosów w okresie krótszym niż 60 dni przez podmiot, którego udział w ogólnej liczbie głosów w tej spółce wynosi mniej niż 33 proc.

2) 5 proc. ogólnej liczby głosów w okresie krótszym niż 12 miesięcy przez akcjonariusza, którego udział w ogólnej liczbie głosów w tej spółce wynosi co najmniej 33 proc.

– może nastąpić wyłącznie w wyniku ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę tych akcji w liczbie nie mniejszej niż odpowiednio 10 lub 5 proc. ogólnej liczby głosów.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane