statystyki

Finanse: Prezydent przeciwny ogłaszanym wezwaniom

autor: Patryk Słowik23.02.2017, 07:21; Aktualizacja: 23.02.2017, 07:27
Część prawników zwraca jednak uwagę na to, że wprowadzane zmiany w największym stopniu wzmocnią najpotężniejszych inwestorów na rynku.

Część prawników zwraca jednak uwagę na to, że wprowadzane zmiany w największym stopniu wzmocnią najpotężniejszych inwestorów na rynku.źródło: ShutterStock

Już od marca życie na rynku kapitałowym stanie się prostsze. A to dlatego, że głowa państwa podpisała nowelizację ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Ustawodawca postanowił uchylić art. 72 ustawy o ofercie (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1382 ze zm.). Określał on, że nabycie akcji spółki publicznej w liczbie powodującej zwiększenie udziału w ogólnej liczbie głosów o więcej niż:

1) 10 proc. ogólnej liczby głosów w okresie krótszym niż 60 dni przez podmiot, którego udział w ogólnej liczbie głosów w tej spółce wynosi mniej niż 33 proc.

2) 5 proc. ogólnej liczby głosów w okresie krótszym niż 12 miesięcy przez akcjonariusza, którego udział w ogólnej liczbie głosów w tej spółce wynosi co najmniej 33 proc.

– może nastąpić wyłącznie w wyniku ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę tych akcji w liczbie nie mniejszej niż odpowiednio 10 lub 5 proc. ogólnej liczby głosów.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane