CETA wchodzi w życie. Europarlament ratyfikował umowę

autor: Lidia Raś16.02.2017, 07:36; Aktualizacja: 17.02.2017, 09:08
Gdy w Parlamencie Europejskim trwała debata, przed budynkiem odbywał się protest przeciwników porozumienia.

Gdy w Parlamencie Europejskim trwała debata, przed budynkiem odbywał się protest przeciwników porozumienia.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: PATRICK SEEGER

Za ratyfikacją opowiedziało się 408 z 695 europosłów. Przeciw było 254, w tym kilkunastu Polaków z różnych klubów. Większość przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej ponad podziałami partyjnymi poparła porozumienie z Kanadą. Wśród polskich europosłów głosujących przeciwko byli przedstawiciele lewicy (m.in. Lidia Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Bogusław Liberadzki, Krystyna Łybacka i Adam Zemke), wybrany z list PiS, ale nieuczestniczący w pracach delegacji tej partii Mirosław Piotrowski oraz Jarosław Kalinowski i Andrzej Grzyb z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kazimierz Michał Ujazdowski (do niedawna związany z PiS) oraz Zdzisław Krasnodębski (PiS) wstrzymali się od głosu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • figofago(2017-02-24 21:28) Zgłoś naruszenie 20

  Za wszystkim tym stoją lobbyści wielkich korporacji. Lobbing jest niczym innym jak formą zalegalizowanej korupcji.

  Odpowiedz
 • szybciej czy wolno umierać?(2017-02-17 22:56) Zgłoś naruszenie 40

  Sprzedali Europę za utrzymanie nie tyle UE, ile swoich stanowisk w szklance w Brukseli, swoich horrendalnych pensji, „kontaktów” z lobbystami, i innych profitów. A my, my tutaj, pewnie na ‘proxy’, jak Ukraińcy. Reszta wp..la kurczaki na hormonach i zieleninę na Roundapie z Monsatan, żeby sobie korpo dorobiły.

  Odpowiedz
 • Polakmały(2017-02-17 12:45) Zgłoś naruszenie 21

  Niech podpisują,ale nasza żywność pochodzi z Niemiec. Od razu wymusić na Niemcach ,że mają tę plastikową żywność specjalnie oznakować,aby każdy widział,a prościej nie wpuszczać na nasz rynek.Niemcy podpisały,to niech Niemcy jedzą.Kontrola,kontrola jeszcze raz kontrola TIR ów z Niemiec na granicy z żywnością i pociągów.

  Odpowiedz
 • permanentny(2017-02-17 12:31) Zgłoś naruszenie 60

  Żądamy oznaczenia tej żywności ,chcemy mieć wybór kupować,czy nie. A swoją drogą dlaczego Inspekcja Handlowa,której zadaniem jest kontrolowanie rynku żywności tego nie robi? W Biedronce znów sprzedają sery żółte bez opisu jaki % tłuszczu jest w serze? Czekają nas udary i zawały,bo sery żółte w większości mają 48% tłuszczu. Oznakowanie procentów tłuszczu na serach żółtych miało by obowiązkowe od 01.01.2017r trzeba tego dopilnować! To pilne! I kto zwolnił biedronkę z tego przepisu oznakowania procentów tłuszczu w serach żółtych!

  Odpowiedz
 • Oo(2017-02-17 10:08) Zgłoś naruszenie 41

  To teraz GMO nazywa się otwarciem i dobrobytem dla obywateli.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-02-16 21:58) Zgłoś naruszenie 51

  Się zlikwiduje europarlament i "umowa" straci ważność . A wolny handel jest wtedy , gdy Jaśko , z Johnym , albo innym Hansem , postanowią sobie pohandlować . I wypić na to konto .

  Odpowiedz
 • zs(2017-02-16 16:48) Zgłoś naruszenie 170

  Ten Pan (Junkers) nie nakręca nas ,bo my dobrze wiemy ile nam pomoże (załatwił im , korpo USA.Kandy i innym w Luksemburgu kanały przerzutowe za 1-2 % podatku ,zamiast płacić np. w RP CIT 8 19+19% dywid.). Szczególnie małym firmom jest szkodliwe starcie w konkurencji i z korpo mlderów. Ponadto żywność szkodliwa, na hormonach wzrostu, antybiotykach, GEMO, odkażana w zw. chloru, bez kontroli i spełnienia norm UE. W tym tkwi zło, a później tacy jak Baroso będą za dobre sprawowanie się mlderom ,liczyć na "obfite" posadki , za dobre słuchanie lobbistów ???. Oni myślą,że mają ciemny lud UE i tego nie widzi !.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane