« Powrót do artykułu

Na wymianę sieci energetycznych potrzeba 55 mld zł

Ponad 30 proc. linii energetycznych ma już więcej niż 30 lat. Na modernizację starych sieci i urządzeń energetycznych trzeba wydać ponad 55 mld zł.

Koszty modernizacji sieci energetycznych w Polsce

żródło: DGP

Koszty modernizacji sieci energetycznych w Polsce

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • szpiegulka-spryciulka(2008-09-29 10:37) Zgłoś naruszenie 00

  a gdzie była ta złodziejska firma przez np.ostatnie 19 lat? teraz wielkie AJ!WAJ! aby mieć pretekst do drastycznych podwyżek cen energii

  Odpowiedz
 • bepo(2008-09-29 10:38) Zgłoś naruszenie 00

  ******** 3 po 3 żeby tylko kasę wydoić. To są zwykłe ciołki i tyle. Co mnie obchodzą ich modernizacje? Płacą ludzie ciężkie pieniądze za prąd, teraz czas żeby takie wywaliły elektrownie. Ale życie życiem więc pewnie i tak te pieniądze od nas pójdą. Chyba sobie założę słoneczne baterie.

  Odpowiedz
 • OSTRZEŻENIE dla mieszkańców MIASTA(2008-09-29 08:01) Zgłoś naruszenie 00

  czyli Jak Pawlaki MIESZCZUCHÓW robią na szaro... kary--za emisje CO2 do atmosfery ,jako gazów cieplarnianych nałożono nie do paliwa (węgla ,gazu) lecz głównie na elektrociepłownie które to zakłady ogrzewają Wasze miasta !! co oznacza ,że te nie wydolą i zapewne doliczą mieszczuchom ten koszt do rachunku za CENTRALNE OGRZEWANIE !!
  Pawlaki wezmą te kary niby na UNIE i będą sobie renty strukturalne lub KRUS dotować twierdząc oto ,że kasa im na głowę z UNII spadła -jaka ta Unia dobra !!!..
  Dobrze pomyślane panie ministrze - kasa dojona od społeczeństwa (98% dopłaty do KRUSU bez względu na bogactwo rolnika),Wam nigdy nie śmierdziała choć powietrze śmierdzi .Niska emisja na wsi to też emisja a mieszkańcy miast powinni mieć zwrot gdyż opłacają też za elektrofiltry co powoduje, iż na m2 ogrzewanej powierzchni emisja gazów szkodliwych jest dużo niższa niż na wsi.
  Tu widać czy chodzi o emisję CO2 ,czy tylko o haracz bo już wiele elektrociepłowni wskutek drakońskich limitów

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama