« Powrót do artykułu

Prywatyzacja - klęska czy gospodarcze błogosławieństwo?

Dużych spółek w posiadaniu państwa jeszcze przybędzie. Ale taka „repolonizacja” gospodarki jest na dłuższą metę nie do utrzymania.

Port lotniczy

żródło: ShutterStock

"Przyjęło się, na nasze nieszczęście, że w „sytuacjach awaryjnych” państwo udziela swoim podopiecznym różnego rodzaju pożyczek. Na przykład władze LOT-u pękające z dumy, że przynoszą zysk operacyjny na poziomie 288 mln zł, zapominają, iż spółka była przez lata na rządowej kroplówce, bez której od dawna byłaby trupem. "

statystyki

Komentarze (6)

 • Huta Boilden(2018-04-15 23:05) Zgłoś naruszenie 83

  Jako byly pracownik huty BOILDEN - moge tylko powiedziec, doprowadzenie do upadlosci huty, ktora produkowala wysokiej jakosci stal to czysty kryminal, a dobrze pamietam, ze wtedy premierem byl przekret BUZEK ! Niemcy wynadgrodzili go sowicie za to i doczekal sie dobrze platnego zlobu. Bo i ciezko na to zapracowal.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • dsc(2018-04-15 23:11) Zgłoś naruszenie 64

  oczywiście dla POPULIZMU i SOCJALIZMU (PiS) oraz wszelkiej maści związków zawodowych - prywatyzacja to klęska............ nie mogą wówczas DOIĆ bezkarnie tych firm....

  Odpowiedz
 • rr(2018-04-15 23:19) Zgłoś naruszenie 43

  niemiecka gazeta popiera prywatyzację w jedną stronę oczywiście z polskiej ręki do niemieckiej

  Odpowiedz
 • Ja(2018-04-16 05:03) Zgłoś naruszenie 05

  Prywatny pogląd właścicieli gazety wyrażany w artykule Stodolaka jest prywatnym poglądem właścicieli gazety. I trudno się dziwić. Tacy jak oni żyją dzięki takim jak Stodolak... Ale żeby od razu robić z tego prawo rządzące naturą Kosmosu?... To nieuprawnione, panie(?) Stodolak.

  Odpowiedz
 • siema(2018-04-21 09:55) Zgłoś naruszenie 00

  +1 dla klęska

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!