Wiadomości

28 czerwca 2017 r.

Po stronie inwestycji jest większość dużych krajów UE

Unijna rozgrywka o Nord Stream 228 czerwca 2017 r.

Szefowie resortów energii państw UE zgodzili się, aby Komisja Europejska rozpoczęła rozmowy ze stroną rosyjską w sprawie drugiej nitki gazociągu pod Bałtykiem. Choć KE nie kryje swojej niechęci do projektu, jego utrącenie wydaje się mało realne.

28 czerwca 2017 r.

Nieczynny zakład w Bytomiu może przejść w prywatne ręce. Inwestor Carbo Veneco złożył pierwsze dokumenty w resorcie środowiska – wynika z informacji DGP.

Drugie życie kopalni Centrum28 czerwca 2017 r.

Spółka Carbo Veneco z Bytomia rozważa wznowienie wydobycia z zamkniętej dwa lata temu kopalni – wynika z informacji DGP. To, co nie opłacało się państwowej firmie, może kalkulować się prywatnej

27 czerwca 2017 r.

Grzegorz Jasiński, Prezes Zarządu Metal-Plast Sp. z o.o., Sp. k.

Ryzyko się opłaca27 czerwca 2017 r.

Posiadanie własnego, innowacyjnego produktu jest dziś istotnym elementem przewagi na rynku. Podjęcie konkurencji taką właśnie bronią wymaga nieco odwagi i sporej determinacji… ale się opłaca.

27 czerwca 2017 r.

Nie, sam fakt przekazania środków pieniężnych nie przesądza o tym, że podstawą prawną tego świadczenia była umowa pożyczki.

Wkładu do nietypowej spółki cichej można nie odzyskać27 czerwca 2017 r.

Wraz koleżanką założyłyśmy niepubliczne przedszkole. Zainwestowałam w ten biznes sporo pieniędzy. Pochodziły one z kredytu, który zaciągnęłam. Ponadto do moich obowiązków należy bieżące zarządzanie przedszkolem, prowadzenie spraw administracyjnych, sporządzanie listy obecności dzieci, a także rekrutowanie pracowników i organizowanie im prac. Ostatnio placówka przynosi straty. Bardzo skomplikowały się też moje relacje ze wspólniczką. Dochodzi między nami do sporów na tle finansowym. Czy mogę skutecznie żądać od wspólniczki zwrotu udzielonej jej pożyczki?

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama