Wiadomości

20 czerwca 2018 r.

Integracja na wielkim statku, czyli nietypowy wyjazd firmowy20 czerwca 2018 r.

W dzisiejszych czasach zwyczaj organizowania spotkań integracyjnych w pobliskim hotelu, gdzie jedyną atrakcją jest dyskoteka, odchodzi już do lamusa. I dobrze! Głośna muzyka nie wystarczy. Kluczem do zorganizowania ciekawej imprezy firmowej jest kreatywny pomysł oraz przygotowanie programu, który będzie interesujący i wartościowy.

20 czerwca 2018 r.

Cyfrowa rewolucja we współpracy z dostawcami - Carrefour jako pierwsza sieć handlowa uruchamia w Polsce GDSN20 czerwca 2018 r.

Carrefour rozpoczął implementację produkcyjną systemu Globalnej Synchronizacji Danych (GDSN) w Polsce. Polska jest kolejnym po Francji, Brazylii i Tajwanie krajem, w którym Carrefour konsekwentnie wdraża system do wymiany danych produktowych w ramach realizacji swojej strategii cyfrowej transformacji. Celem projektu jest całkowite wyeliminowanie kart produktowych i zastąpienie ich elektroniczną wymianą danych opartą na globalnych standardach GS1. W ramach nowego systemu działa już 5 dostawców sieci, a kolejnych 18 przygotowuje się do jego wdrożenia.

20 czerwca 2018 r.

Wzrost gospodarczy przekracza 5 proc.20 czerwca 2018 r.

Na optymistyczne oceny pozwalają analitykom wczorajsze dane z przemysłu i budownictwa. Produkcja przemysłowa okazała się o 5,4 proc. wyższa niż rok wcześniej wobec oczekiwań ledwie przekraczających 3 proc. Wynik był na pozór słabszy niż miesiąc wcześniej (wtedy był wzrost przekraczający 9 proc.), ale w kwietniu był jeden dodatkowy dzień roboczy w porównaniu z poprzednim rokiem, a w maju jednego ubyło. Po usunięciu czynników sezonowych roczny wzrost z produkcji przyśpieszył z 5,9 proc. w kwietniu do 7,1 proc. miesiąc później.

20 czerwca 2018 r.

Czy Komisja Europejska przygotuje nową definicję MMSP?

Potrzebna zmiana definicji MSP: Średnie przedsiębiorstwa są traktowane na równi z korporacjami20 czerwca 2018 r.

Ustalona 15 lat temu definicja mikroprzedsiębiorstw, małych oraz średnich przedsiębiorstw nie wytrzymuje zderzenia z dzisiejszą rzeczywistością. Przez to wiele co najwyżej średniej wielkości firm jest traktowanych na równi z zarabiającymi miliardy korporacjami. Twierdzi tak Business Centre Club, które we współpracy z firmą konsultingową Crido przekazało Komisji Europejskiej swoje uwagi. Ta ostatnia bowiem rozważa zmianę definicji MSP.

20 czerwca 2018 r.

Dokonywanie selekcji wśród brojlerów jest zgodne z prawem.

Nadużycia na fermie brojlerów? Weterynarze częściowo przyznają rację hodowcom, obrońcy zwierząt podtrzymują zarzuty20 czerwca 2018 r.

Po tekście w DGP ferma brojlerów należąca do Magdaleny Lisiak, na której – zdaniem stowarzyszenia Otwarte Klatki – dochodziło do naruszenia praw zwierząt, została ponownie skontrolowana przez powiatowego lekarza weterynarii. To efekt publikacji z 12 czerwca, w której to informowaliśmy o materiale filmowym nagranym ukrytą kamerą na fermie w Sidłowie w województwie lubuskim. W dokumentacji nie stwierdzono naruszeń przepisów, natomiast lekarz uznał, że nie można zabijać kurczaków w miejscu, w którym przebywają inne zwierzęta.

Polecane

Polecane