Wiadomości

18 października 2018 r.

Dzięki ogłoszonym wczoraj umowom, jeśli dostawy zostaną w całości skierowane do Polski, można spodziewać się zaspokojenia ponad 10 proc. krajowego zapotrzebowania na gaz ziemny.

Przestawiamy się na gaz z USA oraz własny18 października 2018 r.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ogłosiło wczoraj, że podpisało z amerykańskim Venture Global umowę na dostawy gazu skroplonego do Polski. Umowa jest datowana na 24 września. Dla ogłoszenia tego faktu zorganizowano konferencję, w której oprócz członków zarządu PGNiG udział wzięli również premier Mateusz Morawiecki oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.

18 października 2018 r.

Platformy online zobowiązały się także przestrzegać krajowych przepisów wymagających wyraźnego oznaczania treści sponsorowanych tak, aby nie można było ich w żaden sposób pomylić z artykułami prasowymi.

Kolejna odsłona walki z fake newsami: Internetowi giganci sprzątają własne podwórko18 października 2018 r.

Internetowi giganci przekazali na ręce Komisji Europejskiej swoje szczegółowe plany zwalczania dezinformacji i nieprawdziwych informacji w sieci. Mają one stanowić gwarancję przestrzegania kodeksu dobrych praktyk podpisanego pod koniec września przez Facebooka, Google’a, Twittera i innych najważniejszych graczy w internecie.

18 października 2018 r.

Spadek o 19 pozycji (na 82. miejsce) zaliczyliśmy w kategorii dostosowanie systemu prawnego do modeli cyfrowego biznesu, a o 15 pozycji (na 114. miejsce) w niezależności sądownictwa.

Niska inflacja to za mało dla gospodarki18 października 2018 r.

Polska jest 37. w rankingu najbardziej konkurencyjnych gospodarek Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Nasz kraj utrzymał pozycję sprzed roku. Najbliżej ideału, jeśli chodzi o konkurencyjność, są Stany Zjednoczone, które wyprzedzają Singapur i Niemcy. Wśród krajów naszego regionu najwyżej znalazły się Czechy (29. pozycja). Za nami są m.in. Słowacja (41.) czy Węgry (48.).

Polecane

Polecane