Wiadomości

17 października 2018 r.

O problemach z popytem konsumpcyjnym mowy nie ma, bo wzrost płac wciąż jest dość szybki.

To był pierwszy od 2012 r. wrzesień ze spadkiem zatrudnienia w dużych firmach17 października 2018 r.

Chociaż we wrześniu rynek pracy funkcjonuje zwykle na najwyższych obrotach, tym razem zatrudnienie spadło. Niewiele, bo – jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego – tylko o 4 tys. osób. W dodatku dane nie dotyczą całej gospodarki, a jedynie firm niefinansowych zatrudniających co najmniej 50 osób. Ekonomiści i tak uznali wczorajszą informację o liczbie pracujących w sektorze przedsiębiorstw za rozczarowanie. Tym bardziej że zatrudnienie obniżyło się również w sierpniu.

16 października 2018 r.

200 tys. firm upada rocznie w UE

Polska zgoda na upadłość po europejsku16 października 2018 r.

Ministrowie sprawiedliwości państw członkowskich potwierdzili w zeszłym tygodniu, że warto pracować nad koncepcją zmian w unijnym systemie upadłościowym zaproponowanym przez Komisję Europejską. Rozpędu więc nabiorą prace nad dokumentem przygotowanym jeszcze w 2016 r.

16 października 2018 r.

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Technologia rozwiąże wiele problemów16 października 2018 r.

Na wielką demograficzną zmianę, która dokonuje się na naszych oczach, patrzymy jako na jedno z najważniejszych zagrożeń współczesności. Jednocześnie jednak jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji we współczesnej medycynie. Jak będzie więc wyglądał sektor ochrony zdrowia w przyszłości? Odpowiedzi próbowali udzielić uczestnicy panelu zorganizowanego przez DGP.

Polecane

Polecane