Wiadomości

12 października 2018 r.

firma, spółka

Haładyj: Nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego z pakietu 100 Zmian dla Firm działa 12 października 2018 r.

Pierwsze efekty noweli KPA z Pakietu 100 Zmian dla Firm napawają optymizmem. Widać już, że stosowane są zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść obywateli, w tym przedsiębiorców, czy pewności prawa; udaje się też unikać „ping-ponga” na linii urząd-obywatel – mówi PAP wiceszef MPiT Mariusz Haładyj.

12 października 2018 r.

Biorąc pod uwagę przywołane przepisy i orzeczenia, czytelnik ma podstawy do wystąpienia przeciwko gminie o zwrot niesłusznie zapłaconej kwoty, o ile faktycznie nie było żadnych przesłanek do wystawienia faktury obciążającej spółkę. Należy wykazać przede wszystkim przelew środków na rachunek urzędu i brak tytułu prawnego do uzyskania tych środków przez urząd.

Omyłkowo przelaną sumę da się odzyskać od gminy12 października 2018 r.

 Księgowa naszej spółki przez pomyłkę zapłaciła urzędowi gminy za fakturę, która nie powinna być nawet wystawiona. Niestety dopiero po wielu miesiącach zorientowała się, że popełniła błąd. Urząd jednak nie zwraca pieniędzy: uważa, że zbyt wiele czasu minęło, w efekcie nawet nie jest w stanie ustalić, gdzie się one podziały. Argumentuje przy tym, że kwota jest niewielka, a transakcji między naszą spółką a urzędem było wiele. Mamy dokument przelewu. Czy mogę odzyskać pieniądze?

11 października 2018 r.

Nie każdy będzie chciał skorzystać, ale dostęp będzie umożliwiony w ulicy będzie przyłącze, będzie można się przyłączyć" - powiedział Tchórzewski.

Tchórzewski: Na rozwój sieci gazowej wydamy 7,5 mld zł 11 października 2018 r.

W ciągu kilku lat Polska Spółka Gazownictwa należąca do PGNiG wyda 7,5 mld zł na rozwój sieci gazowej w kraju - podkreślił w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że do końca 2020 roku 90 proc. Polaków będzie mogło podłączyć się do sieci gazowej.

11 października 2018 r.

Karolina Baca-Pogorzelska

Baca-Pogorzelska: Odnowić to, co nieodnawialne11 października 2018 r.

Jeśli komuś wydaje się, że rząd przeprosił lub przeprasza się z odnawialnymi źródłami energii (OZE), to muszę go rozczarować – albo są to bardzo długie przeprosiny, których efektów jeszcze nie widać, albo się jeszcze po prostu nie zaczęły. A po wczorajszej konferencji poświęconej OZE, która odbywała się w Ministerstwie Energii, nie mam już chyba żadnych złudzeń. Choć nie ukrywam: od przedstawicieli branży można było usłyszeć kilka ciekawych rzeczy.

Polecane

Polecane