Wiadomości

20 stycznia 2018 r.

Wątpliwa wydaje się linia obrony, że przedsiębiorca nie dokonał zakupu osobiście.

Za zakup alkoholu w sklepie restaurator straci zezwolenie20 stycznia 2018 r.

Prowadzę restaurację. Mam zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających do 4,5 proc. alkoholu oraz piwa z przeznaczeniem do spożycia w miejscu sprzedaży. Prezydent miasta cofnął mi jednak zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Powodem było zakupienie piwa od przedsiębiorcy, który prowadzi niewielki sklep i posiada zezwolenie na detaliczną sprzedaż wszystkich rodzajów napojów alkoholowych. Zakupu trunku dokonała moja żona bez konsultowania się ze mną. Nie wiedziała, że zakup piwa u przedsiębiorcy nieposiadającego koncesji na hurtowy obrót alkoholem skutkuje cofnięciem zezwolenia. Czy rzeczywiście prezydent mógł w tych okolicznościach odebrać mi zezwolenie?

19 stycznia 2018 r.

Przykładów niedozwolonych praktyk dostarcza orzecznictwo państw członkowskich.

Co jest niedozwolonym wykorzystaniem przewagi kontraktowej? Odpowiedzi dają unijne organy i sądy 19 stycznia 2018 r.

Obowiązująca od 12 lipca 2017 r. ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi zakazuje nadużywania silnej pozycji negocjacyjnej w zakresie dostaw żywności. Ustawowy katalog zabronionych praktyk ma charakter otwarty. Jakie zatem inne niż wskazane wprost w ustawie praktyki należy traktować jako zabronione? Pomocne w odpowiedzi na to pytanie może być aktualne podejście unijnych instytucji i państw członkowskich UE do problemu nieuczciwości w zakresie produkcji i obrotu żywnością.

19 stycznia 2018 r.

Które bezpłatne programy warto mieć?

10 najlepszych bezpłatnych aplikacji biznesowych [PORADNIK]19 stycznia 2018 r.

Współczesny człowiek biznesu bez względu na stanowisko oraz to, czy pracuje w korporacji, czy prowadzi własną działalność gospodarczą, ma szereg oczekiwań od sprzętu technologicznego. Najczęściej jest nim smartfon, który posiada wachlarz zalet: jest poręczny, mało waży, można z niego korzystać za granicą, można ściągnąć na niego atrakcyjne aplikacje. Które bezpłatne programy warto mieć, by stworzyć swoje funkcjonalne, mobilne biuro?

Polecane

Polecane

Reklama