Wiadomości

19 sierpnia 2018 r.

frank szwajcarski

NIK ws. frankowiczów: Niektóre praktyki banków były nieuczciwe19 sierpnia 2018 r.

NIK upomina się o frankowiczów. W pokontrolnym raporcie winą za ich kredytowe problemy obarcza banki i publiczne urzędy, które tym bankom pozwoliły na zbyt wiele. Pyta też, kiedy wreszcie pojawi się ustawowa pomoc. Trzy lata temu, w kampanii wyborczej, obiecywali ją wszyscy. - Niestety instytucje państwa nie zadziałały w sposób wystarczający i odpowiedni żeby chronić klientów banków - mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli. - Postulujemy żeby wprowadzić za naruszenie przepisów, praw konsumentów czyli kredytobiorców odpowiedzialność finansowa tych, którzy podejmowali takie decyzje – dodał prezes NIK. NIK wytyka błędy Komisji Nadzoru finansowego i Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Twierdzi, że miedzy 2005 a 2013 rokiem nadzór finansowy nie stworzył odpowiednich przepisów pozwalających karać banki za umowy kredytowe, które były niekorzystne dla klientów. Banki miały m.in nieograniczoną możliwość zmiany kursu walut. UOKiK zdaniem NIK-u w tej sprawie reagował powoli i nieskutecznie. NIK wskazuje też winnych - bankowców.

19 sierpnia 2018 r.

Elon Musk przez jednych uznawany za wizjonera, przez innych za szaleńca

Płoszajski: Chcemy osiągnąć sukces w biznesie? Musimy tolerować czubków [WYWIAD]19 sierpnia 2018 r.

Firmy często zatrudniają nowych pracowników, bo „pasują do zespołu”. To droga do klęski, bo to ci, którzy „nie pasują”, wnoszą powiew świeżości, patrzą na rzeczy z zewnątrz i zgłaszają oryginalne pomysły. Starzy pracownicy uznają ich jednak często za nadgorliwców, a ich pomysły za durne - mówi w wywiadzie dla DGP profesor dr hab. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

19 sierpnia 2018 r.

Specjaliści z działów IT twierdzą, że zbyt duża liczba systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo może powodować chaos i narazić organizacje na ataki

Cyberbezpieczeństwo: 5 błędów, które popełniają firmy19 sierpnia 2018 r.

Z każdym rokiem zwiększa się skala i stopień skomplikowania cyberataków. Potwierdzają to dane z badania Barometr cyberbezpieczeństwa przeprowadzonego przez KPMG. W minionym roku 82% przedsiębiorstw działających w Polsce odnotowało przynajmniej jeden incydent bezpieczeństwa. Według Cisco 45% cyberataków w naszym kraju spowodowało straty wynoszące ponad 100 000 USD. Co ciekawe większość firm optymistycznie oceniło dojrzałość stosowanych zabezpieczeń, co może wynikać z niedoszacowania ryzyka. Specjaliści Cisco określili 5 błędów, które narażają biznes na cyberataki.

17 sierpnia 2018 r.

Elektrownia węglowa

Tchórzewski: Polska musi inwestować w nowe elektrownie17 sierpnia 2018 r.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w piątek w Toruniu, że Polska musi inwestować w nowe elektrownie. Dodał, że rząd stoi przed trudnymi wyborami m.in. w zakresie budowy elektrowni jądrowej, której powstanie jest drogie, ale później produkcja znacznie tańsza.

17 sierpnia 2018 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Mieć porsche, a jeździć porsche to różnica [Porsche 718 Boxster GTS i 911 4 GTS cabrio]17 sierpnia 2018 r.

Mam po dziurki w nosie Facebooka. Po pierwsze, Marek Cukrowagóra wie o wszystkim, co robię, do tego stopnia, że gdy tylko wchodzę ze smartfonem do kibelka, wygodnie się rozsiadam i chcę sprawdzić, co u moich znajomych, to pierwszym, co ukazuje się moim oczom po odpaleniu aplikacji, jest reklama papieru toaletowego „Mola”. Po drugie, ostatnio moi znajomi podzielili się na trzy obozy – ludzi, którzy kochają PiS, ludzi, którzy nie kochają PiS, i ludzi, którzy kochają kotki i pieski.

Polecane

Polecane