Wiadomości

22 września 2017 r.

Faktoring daje firmie poczucie bezpieczeństwa22 września 2017 r.

Pełny faktoring krajowy – to najbardziej dynamicznie rosnąca odmiana tej usługi – wynika ze statystyk Polskiego Związku Faktorów na koniec II kw. br. W tej kategorii obroty banków i spółek faktoringowych zwiększyły się w ciągu roku o 23 proc. i wyniosły ponad 37 mld zł. Drugą najszybciej rosnącą odmianą jest faktoring pełny, z tym że nastawiony na odbiorców zagranicznych. W tym przypadku wzrost sięgnął 18 proc.

22 września 2017 r.

Szeroki wybór pożyczek22 września 2017 r.

Przedsiębiorcy z województwa pomorskiego będą mogli korzystać z siedmiu różnych produktów finansowych oferowanych przez BGK

22 września 2017 r.

Małopolska i Pomorze frontem do innowacji22 września 2017 r.

Ponad 1 mld zł z Funduszy Europejskich może trafić do tamtejszych firm w postaci instrumentów zwrotnych. Władze regionów wspomoże Bank Gospodarstwa Krajowego, który przygotowuje dla nich ofertę szytą na miarę

22 września 2017 r.

Unijny ustawodawca wraz z OECD z dużym zaniepokojeniem przyglądają się algorytmom cenowym.

Algorytmy zaczynają manipulować cenami. Dla nadzoru rynku to wyzwanie XXI wieku22 września 2017 r.

Aby stworzyć kartel praktycznie niemożliwy do wykrycia dla organów nadzoru rynku, przedsiębiorcy nie potrzebują dziś spotkań w zadymionych pokojach. Wystarczy im... algorytm cenowy. OECD 13 września br. w specjalnym raporcie stwierdziła, że to właśnie algorytmy są obecnie największym wyzwaniem dla organów antymonopolowych. Te narzędzia niewłaściwie wykorzystane pomagają tworzyć trudne do wykrycia kartele.

22 września 2017 r.

Łukasz Bąk

Bąk: Czy leci z nami autopilot? [Volvo V90 D5 AWD]22 września 2017 r.

Takiego sukcesu policja w Nowym Tomyślu nie odniosła jeszcze nigdy w historii. Otóż tamtejsi funkcjonariusze odzyskali skradzione na terenie Niemiec nowe subaru levorg. Nie to, żeby go jakoś specjalnie szukali. Albo ścigali. W sumie to nawet nie wiedzieli, że jest kradzione i że go właśnie odnajdują. 

22 września 2017 r.

Rafał Woś

Woś: Hańba domowa w XXI wieku22 września 2017 r.

Mieszkania są zbyt drogie. To akurat doświadczenie w dzisiejszym rozwiniętym świecie dość powszechne. Drogie mieszkania rodzą gniew. I jest to gniew, którego nie należy się wstydzić. Bo jest się o co wściekać.

Polecane

Polecane

Reklama