Wiadomości

20 listopada 2017 r.

Sierant: Skutki pomyłki freudowsko-googlowskiej20 listopada 2017 r.

Wpisałem do najbardziej popularnej przeglądarki internetowej hasło „zawierzenie notowań”. System wskazał mi strony zawierające informacje o... „zawieszeniu notowań”. I tak sam się zawiesiłem, czyli siedziałem i zastanawiałem się, czy była to pomyłka moja – freudowska, bo mój analityczny umysł oddziela sacrum od profanum, czy był to efekt pracy algorytmów, czyli pomyłka googlowska.

20 listopada 2017 r.

Wiele polskich przedsiębiorstw nie obawia się podbijać międzynarodowych rynków, ale są takie, które pomimo nadpłynności nie chcą podjąć ryzyka. Do nich pomoc powinny skierować instytucje państwa.

Badaliśmy też, jakie środki wydają firmy na pomoc biedniejszym grupom społecznym20 listopada 2017 r.

- Przyjmujemy zgłoszenia od firm, które są rzetelne prawnie, płacą podatki i inne obciążenia fiskalne. Sprawdzaliśmy również, czy nie stosują niedozwolonych optymalizacji podatkowych. Nie zawsze jest to możliwe do wykazania, ale wchodziliśmy w ich strukturę dużo głębiej niż tylko na podstawie informacji zgłoszeniowych - mówi prof. Krzysztof Opolski, przewodniczący kapituły XV edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

19 listopada 2017 r.

Hyperloop

Hyperloop w Polsce? Już niedługo! I to od polskiej firmy19 listopada 2017 r.

Ta technologia to coś najbardziej hi-techowego, co możemy sobie teraz wyobrazić – tak o hypeloopie mówi Marek Gutt-Mostowy, który kieruje firmą Euroloop, pracującą nad rozwojem technologii Hyperloop. Pytany o to, kiedy ten niezwykły pojazd zacznie jeździć po Polsce, odpowiada bez wahania: już niedługo.

Polecane

Polecane

Reklama