Wiadomości

23 marca 2017 r.

PiS chcę rozbić medialne oligopole, ale nie wie jak23 marca 2017 r.

Minister kultury Piotr Gliński zastrzegł, że nie będzie przeszczepiać modelu francuskiego, ale z wielu aspektów, które wyliczał, wynika, że bacznie mu się przygląda. – Mają rozwiązania, które silnie wspierają język i kulturę francuską, wprowadzili ustawę o jednolitej cenie książki. Wspierają też za pomocą środków publicznych prasę – wyliczał Gliński.

23 marca 2017 r.

Czy na miejscu ministra energii podjąłby pan dzisiaj decyzję o budowie elektrowni atomowej?

Gawlik: Elektrowni atomowej nie mogą budować Polacy, płacąc za nią w rachunkach za prąd23 marca 2017 r.

Nie może być tak, że elektrownię atomową będą budować Polacy, płacąc za nią w rachunkach za prąd - mówi w wywiadzie dla DGP Zdzisław Gawlik, prawnik, absolwent lubelskiego UMCS, w rządzie PO-PSL najpierw wiceminister, a potem minister skarbu państwa – w międzyczasie członek zarządu spółki atomowej PGE. Poseł PO, minister energii w gabinecie cieni.

23 marca 2017 r.

Zgodnie z projektowaną dyrektywą krajowe urzędy antymonopolowe mają uzyskać dużą swobodę w przeszukiwaniu w tym celu telefonów komórkowych, laptopów czy tabletów.

Unia da więcej władzy UOKiK23 marca 2017 r.

Komisja Europejska zamierza przyznać krajowym organom antymonopolowym więcej samodzielnych uprawnień, aby zwiększyć ich skuteczność w egzekwowaniu przepisów o ochronie konkurencji na wspólnym rynku. Jak przekonuje KE, siedziba przedsiębiorstwa, które dopuszcza się naruszeń, nie może mieć wpływu na to, czy zostanie ono ukarane. A dziś często się tak dzieje. Ma to naprawić przedstawiony wczoraj projekt dyrektywy w sprawie wzmocnienia krajowych urzędów ds. konkurencji.

22 marca 2017 r.

Udział węgla w bilansie energetycznym Chin ma spaść z obecnych 75 poniżej 45 proc. w 2040 r.

Koniec epoki węgla kamiennego22 marca 2017 r.

Nie Europa, lecz Azja sprawi, że świat odejdzie od czarnego surowca – taki wniosek płynie z raportów przeanalizowanych przez DGP. Inwestycje w konwencjonalne moce wytwórcze już niemal stanęły.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama