Rankingi

7 listopada 2016 r.

Zdaniem ekspertów dla stabilności polskiego systemu potrzebna jest możliwie szeroka rozbudowa jego kapitałowej części

Przyszłość polskiego systemu emerytalnego: Albo zmiany albo niewypłacalność 7 listopada 2016 r.

"Systemy z pewnymi dobrymi cechami, ale również z istotnymi brakami, które powinny być wyeliminowane" - taką ocenę Melbourne Mercer Global Pension Index 2016 wystawił systemom emerytalnym kilku krajów, wśród nich Polski. O raporcie, koniecznych zmianach i przeglądzie emerytalnym rozmawiali w PAP uczestnicy debaty Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

24 października 2016 r.

Praworządność w Polsce ma się coraz gorzej. Spadek w światowym rankingu24 października 2016 r.

Polski rząd coraz bardziej wymyka się spod kontroli parlamentu, sądów i organizacji pozarządowych. Pod tym względem jest u nas gorzej niż w Rumunii, Chile, a nawet Kostaryce. To jeden z głównych wniosków płynących z najnowszej edycji prestiżowego rankingu Rule of Law Index, zestawienia obrazującego, jak przestrzegane są rządy prawa w 113 krajach świata

22 września 2016 r.

9 polskich uczelni w Times Higher Education World University Ranking22 września 2016 r.

Dziewięć polskich uczelni uwzględniono w międzynarodowym rankingu Times Higher Education World University Ranking. Dwie najlepsze z nich: Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska znalazły się dopiero w szóstej setce zestawienia. Pierwsze miejsce - po raz pierwszy w historii rankingu - zajął brytyjski Oxford, detronizując uczelnie z USA.

Polecane

Reklama