Rankingi

12 czerwca 2017 r.

Uniwersytety Warszawski i Jagielloński kolejny raz znalazły się w czołówce najlepszych uczelni publicznych w Polsce.

Najlepsze uczelnie w Warszawie i Krakowie [RANKING]12 czerwca 2017 r.

Uniwersytety Warszawski i Jagielloński kolejny raz znalazły się w czołówce najlepszych uczelni publicznych w Polsce. W grupie niepublicznych na pierwszych miejscach uplasowały się – również kolejny rok z rzędu – stołeczne: Akademia Leona Koźmińskiego oraz SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

28 marca 2017 r.

Największe i najlepsze firmy doradztwa podatkowego w 2016 roku

XI Ranking Firm i Doradców podatkowych. Top doradcy podatkowi w 2016 r. według DGP28 marca 2017 r.

Liderami, osiągającymi najwyższe wyniki, zostały PwC, CRIDO Taxand, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz HLB M2 Audyt. Zwycięzcami mającymi największe osiągnięcia w „sporach podatkowych” są EY oraz KPMG, a w „projektach podatkowych” – kancelarie Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Ożóg Tomczykowski. Wytypowaliśmy również topowych doradców w siedmiu kategoriach indywidualnych

5 marca 2017 r.

Największe zadowolenie z obecnej pracy deklarują Holendrzy, Polacy i Szwajcarzy

Optymizm na rynku pracy. Polacy są zadowoleni ze swojego życia zawodowego 5 marca 2017 r.

• Największe zadowolenie z obecnej pracy deklarują Holendrzy, Polacy i Szwajcarzy• Respondenci z krajów o najwyższym poziomie zadowolenia deklarują również znacznie większy optymizm w kwestii przyszłości zatrudnienia• Najniższy poziom zadowolenia panuje we Włoszech (65 proc.), natomiast najmniej optymistycznie nastawieni do przyszłości są Francuzi (71 proc.)• Polacy znajdują się w ścisłej czołówce obu statystyk – 74 proc. polskich pracowników jest zadowolonych z obecnej pracy, a aż 84 proc. patrzy ankietowanych z optymizmem patrzy w przyszłość

3 lutego 2017 r.

Trzy dni temu opublikowaliśmy listę 50 najbardziej wpływowych prawników AD 2016. Wzbudziła duże zainteresowanie RANKING 50 NAJBARDZIEJ WYPŁYWOWYCH PRAWNIKÓW >> . I kontrowersje. Z oczywistych względów znaleźli się na niej m.in. bohaterowie afer reprywatyzacyjnych, choć układając ranking, nie przewidywaliśmy, że jego publikacja zbiegnie się w czasie z zatrzymaniem niektórych i aresztowaniem przez sąd. W zestawieniu 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce nie ma takich, których wizerunku lub nazwiska nie możemy w pełni ujawnić ze względu na toczące się śledztwa. Sporo na liście urzędników lub osób tak czy inaczej związanych z administracją. Jest to jakiś znak czasu: żywioły rynkowe są przez państwo ujarzmiane w większym stopniu, niż byliśmy do tego przyzwyczajeni w wielu ostatnich latach.

Nie, na pierwszym miejscu nie ma tym razem Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, prawnika i polityka, który bezsprzecznie w największym stopniu w zeszłym roku oddziaływał na polską rzeczywistość. Zaważyło to, że choć jego wpływ obejmuje również gospodarkę (przykładowo odwołanie ministra skarbu, likwidacja samego ministerstwa i fala zmian personalnych w spółkach kontrolowanych przez państwo nie obyły się bez jego wiedzy i zapewne przyzwolenia), to jednak jej stery za pośrednictwem premier Beaty Szydło oddał – starym dobrym zwyczajem – w ręce tych, którzy są jej praktykami. Dlatego na najwyższym stopniu podium znalazł się wicepremier Mateusz Morawiecki (dawniej finansista). Nie tylko skupił – jak nikt wcześniej – w swoich rękach ogromną realną władzę nad gospodarką jako szef dwóch kluczowych resortów: rozwoju i finansów, ale też obrał – co wydaje się ciekawe – rolę tego, który ma ambicję kreowania życia gospodarczego, nadawania mu kierunku i realizowania nie tylko doraźnych, ale i strategicznych państwowych celów gospodarczych, zarówno krótkoterminowych (np. utworzenie Polskiego Funduszu Rozwoju i przejęcie kontroli nad Bankiem Pekao), jak i długofalowych (czego dobrym przykładem jest Plan Budowy Kapitału, część Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju). Będziemy pilnie śledzić, co z tego wynika. Kolejne miejsce przypadło minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej. Kojarzymy ją pewnie wszyscy – a znakomita większość uważa to skojarzenie za bardzo dobre – z programem 500 plus, czyli spektakularnym „ożywieniem gospodarczym” w wymiarze rodzinnym. Nie zapomnieliśmy też o tym, że jak zawsze nasza gospodarka jest częścią (a niekiedy zakładnikiem) europejskiego i globalnego systemu naczyń połączonych. Przykłady? Na naszej liście...

Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE I PRZEJDŹ DO RANKINGU

50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki [RANKING DGP]3 lutego 2017 r.

W zestawieniu 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce nie ma takich, których wizerunku lub nazwiska nie możemy w pełni ujawnić ze względu na toczące się śledztwa. Sporo na liście urzędników lub osób tak czy inaczej związanych z administracją. Jest to jakiś znak czasu: żywioły rynkowe są przez państwo ujarzmiane w większym stopniu, niż byliśmy do tego przyzwyczajeni w wielu ostatnich latach.

17 grudnia 2016 r.

2. Lobster, reż. Yorgos Lanthimos

W świecie niedalekiej przyszłości nikomu nie wolno być samemu. Samotność rodzi niepotrzebny zgiełk. Zgodnie z zaleceniem władz miasta (The City), samotni trafiają do Hotelu. Miejsca, w którym spotkają innych samotnych. To tu w ciągu 45 dni powinni znaleźć partnera. Jeśli nie uda im się odszukać miłości, pod postacią zwierząt trafią do Lasu. Tam sami będą musieli walczyć o przetrwanie.

Przegapiłeś te filmy w 2016? Koniecznie nadrób zaległości [TOP 10]17 grudnia 2016 r.

Zbliża się nowy rok a wraz z nim rosną nasze zaległości filmowe. Właśnie z tego powodu przestawiamy wam naszym zdaniem najbardziej wartościowe zagraniczne produkcje, których polskie premiery odbyły się w 2016 roku. Wejście w nadchodzący 2017 nie może się odbyć bez obejrzenia tej kolekcji! Sprawdź najciekawsze filmy 2016! Jeśli to dla was za mało, najważniejsze polskie filmy z 2016 znajdziecie tutaj >>.

15 listopada 2016 r.

Od lewej: Magdalena Pszczółka (LOTOS Petrobaltic SA), Karolina Schiffter (Raczkowski Paruch sp.k.) i Małgorzata Mączka-Pacholak (Pietrzak Sidor & Wspólnicy sp. j.)

Ranking 30 wschodzących gwiazd prawa15 listopada 2016 r.

Zapewne każdy inaczej odpowie na pytanie, co oznacza być gwiazdą w środowisku prawników. Niektórzy zwrócą uwagę na godną pozazdroszczenia skuteczność, tj. – przykładowo – uzyskiwanie korzystnych orzeczeń, decyzji albo innych rozstrzygnięć lub zapisów w umowach. Inni – na prowadzenie głośnych spraw, tych o ogromnej wartości albo zleconych przez klientów cieszących się powszechnym zainteresowaniem. Znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że kluczowy jest rozmiar praktyki lub pozycja w kancelarii, firmie, urzędzie - podkreśla Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

Polecane