Na dniach okaże się, który operator komórkowy w Polsce ma najwięcej klientów: dane o liczbie aktywnych kart SIM poda GUS. Wyniki Orange opublikuje kontrolująca go Telekomunikacja Polska. Po II kwartale obie sieci dzieliło 139 tys. kart SIM, a w II kwartale o 19 tys. klientów więcej zdobyło Orange.

Polkomtel już we wrześniu sugerował, że wyprzedził dotychczasowego lidera, a teraz prezes Adam Glapiński zapowiada, że na koniec roku firma będzie mieć 14 mln klientów.

Szefowa PTK Centertel we wrześniu twierdziła, że firma nie zamierza oddać pozycji lidera pod względem liczby klientów i podkreślała, że istotne są też przychody i zyski firmy oraz średnie przychody na jednego klienta.

Walce o pierwsze miejsce towarzyszą nowe oferty operatorów. Polkomtel zaprezentował pierwszą na polskim rynku taryfę dla kobiet. Tym, co ma skłonić panie do jej wybrania, jest znana już np. z oferty Orange (Zatrzymaj czas) i Plusa (Czas stop) usługa typu Stop the Clock, która - w przypadku polkomtelowskiej taryfy Cafe Plus - sprawia, że od trzeciej do 60 minuty rozmowy klient nie płaci za połączenie. Inne zachęty to nowe telefony i kolekcja biżuterii.

Dziś Polkomtel poinformuje o uruchomieniu odświeżonej wersji swego portalu, który umożliwia m.in. kupowanie multimedialnych treści, takich jak dzwonki czy utwory muzyczne. Według informacji GP, jedną ze zmian ma być to, że nabywca, ściągając utwór na komórkę, nie będzie dodatkowo płacił za transmisję danych. Sieć Orange swój portal multimedialny uruchomiła w poniedziałek. Zbiegło się to z wprowadzeniem przez Polkomtel brandowanego marką Plus telefonu komórkowego umożliwiającego korzystanie z usług telefonii trzeciej generacji. Według Telepolis.pl dostawcą telefonu sprzedawanego jako Plusfon 401i jest chińska firma Huawei.

Orange swój portal wspiera nową przedpłaconą taryfą Orange Music.

VI KONGRES TECHNOLOGICZNY

26-27 października odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie VI Kongres Technologiczny. Gościem specjalnym będzie Bert Nordberg, wiceprezes szwedzkiego Ericssona. W dniu otwartym dla zwiedzających odbędą się prezentacje najnowszych technologii i telefonów. Organizatorem Kongresu jest Polkomtel, a partnerami światowe firmy z branży. Więcej www.kongrestechnologiczny.pl

Tomasz Świderek

tomasz.swiderek@infor.pl