Wolna niedziela, ale nie dla każdego. Zakaz handlu nie musi oznaczać zwolnień, ale wywoła chaos w prawie pracy

autor: Łukasz Guza, Patrycja Otto05.09.2016, 07:36; Aktualizacja: 05.09.2016, 07:55
sklep, market, hipermarket, zakupy, handel

Zakaz prowadzenia działalności handlowej w niedzielę wraca jak bumerang. Jednak teraz, kiedy PiS dysponuje większością w Sejmie, jego wejście w życie wydaje się bardziej prawdopodobne niż wcześniej.źródło: ShutterStock

Zakaz prowadzenia działalności handlowej w niedzielę wraca jak bumerang. Jednak teraz, kiedy PiS dysponuje większością w Sejmie, jego wejście w życie wydaje się bardziej prawdopodobne niż wcześniej. Szczególnie że NSZZ „Solidarność”, który wrócił do pomysłu wprowadzenia ograniczenia, zdobył 350 tys. podpisów pod obywatelskim projektem. W piątek dokument złożył w Sejmie. Ograniczenie handlu w ostatni dzień tygodnia nie musi oznaczać zwolnień. Ale wywoła chaos w uprawnieniach pracowniczych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (12)

  • Hehe(2016-09-05 09:01) Zgłoś naruszenie 1010

    Wolne niedzielę od kasciola też powinna byc

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxy(2016-09-05 11:46) Zgłoś naruszenie 23

    Podobne pomysły nie wyszły by nawet od pensjonariuszy domu dla obłąkanych. 2 lata więzienia za pracę ????

    Odpowiedz
  • Qwerty(2016-09-05 22:13) Zgłoś naruszenie 17

    Proponuje, aby w niedziele sklepy byly czynne od 15.00. Cel zostanie osiagniety, a znaczna czesc spoleczenstwa nadal bedzie glosowac na obecna wladze.

    Odpowiedz
  • nina(2016-09-06 10:09) Zgłoś naruszenie 12

    zawsze trzeba znaleźć złoty środek tak żeby każdy odpoczoł jeden dzień w tygodniu a narzucanie swojego punktu widzenia jest chore ktoś z polityków w tym tygodniu powiedział że przez otwarte sklepy ludzie nie chodzą do kościoła ale nie zauważył już tego że ludzie są rozgoryczeni tym że księża mają poziom życia większy niż parafianie mówią o skromności miłosierdziu w ornatach kapiących złotem i ludzie poprostu już nie są tak ciemni jeśli ksiądz do parafianina potrafi powiedzieć że kościół to nie miejsce dla takich jak ty słowa padły do biednego jak to się rozniosło po parafii to biskup go przeniósł powoli życie zwykłych ludzi staje się koszmarem zarzarci to już są chyba wszystcy

    Odpowiedz
  • kasjerka(2016-09-07 09:26) Zgłoś naruszenie 10

    Primo - Windows prawda, to ci sami prorocy co wieszczyli upadek UK po Brexicie. Secundo - na cztery komentarze dwa odjechane od christofobów. Jak z małym Jasiem z dowcipu - a bo mnie plose pani fsystko sie z d*** kojarzy ...

    Odpowiedz
  • WCPiS(2017-03-25 19:14) Zgłoś naruszenie 40

    nie zgadzam się z Solidarnoscia i ta ustawa, ale zgadzam się z rzadem -tak dla dalszych prac, w których można zmienic ustawe tak by pomagala malym polskim sklepom

    Odpowiedz
  • !Dajcie żyć!(2017-03-26 17:51) Zgłoś naruszenie 29

    To jest jakiś DRAMAT co tu się dzieje w tej Polsce, mam własny sklep i nie mogę zarabiać, na co pracowałem całe życie bo RZĄD TAK CHCE!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ja(2017-09-25 12:52) Zgłoś naruszenie 50

    Każda niedziela powinna być dniem wolnym od pracy. Popatrzcie na takie sklepy, jak Żabka. Jestem ajentem, muszę pracować tam cały czas. niedziela, święto. Jak nie otworzę sklepu w dzień świąteczny, tj. drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czy w Lany Poniedziałek, to mi 1400 złotych zabiorą na koniec miesiąca!!! kary-godne!!!

    Odpowiedz
  • Pracownik(2017-11-25 07:52) Zgłoś naruszenie 11

    Nareszcie! Gdyby mogli ha galerie w weeked Kuby otwarte 24h! Jeśli prywaciarze chca aby ich sklep funkcjonował w niedziele niech sami w nim pracuja!

    Odpowiedz