statystyki

Trudno o większe zyski na naszym rynku kapitałowym

29.08.2016, 07:37; Aktualizacja: 29.08.2016, 09:25
pieniądze-finanse-budżet

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skierowała do prokuratury wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy zakupie przez KGHM Polska Miedź kanadyjskiej spółki Quadra.źródło: ShutterStock

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pierwszy w swojej historii „istotny pogląd”, czyli stanowisko dla sądów. Opinia dotyczy sporu „nabitych w mBank” z bankiem.

SPÓŁKI

Istotny pogląd. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pierwszy w swojej historii „istotny pogląd”, czyli stanowisko dla sądów. Opinia dotyczy sporu „nabitych w mBank” z bankiem. UOKiK uznał, że umowa kredytowa nie może dawać bankowi dowolności w ustalaniu wysokości oprocentowania. mBank przypomniał, że po kasacji Sąd Najwyższy przyznał mu rację. Sprawa ma być ponownie rozpatrzona przez sąd apelacyjny.

ABW widzi nieprawidłowości. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skierowała do prokuratury wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy zakupie przez KGHM Polska Miedź kanadyjskiej spółki Quadra. Przy sfinalizowanym w 2012 r. przejęciu miałoby dojść do wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów. Quadra, właściciel złóż w Chile, kosztowała KGHM ponad 9 mld zł. To największe zagraniczne przejęcie polskiej firmy. „Dokumenty wskazują na szereg zaniechań po stronie KGHM, w wyniku których spółka podpisała niekorzystną umowę” – podano w komunikacie.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane