"Nie ma potrzeby, by podejmować drastycznie środki polegające na zaostrzaniu warunków, w związku z tym, że nasz portfel jest bardzo zdrowy" - powiedział dyrektor ds. kredytów hipotecznych Dimitris Panagiotopoulos.

"Otrzymanie kredytu będzie trudniejsze, ale zasad ich udzielania nie zmienimy. Nadal będziemy dawać kredyt na 100 proc., bez wkładu własnego, jeśli będzie to zdrowy kredyt. Nie możemy wszystkich klientów wrzucać do jednego worka" - powiedział Panagiotopoulos.

"Obecnie 40 proc. wniosków kredytowych jest rozpatrywanych pozytywnie"

Dodał, że obecnie 40 proc. wniosków kredytowych jest rozpatrywanych pozytywnie, podczas gdy trzy miesiące temu aprobata kredytów hipotecznych wynosiła 90 proc.

"Zwiększyliśmy marże i teraz są osoby, które nie mogą dostać kredytu, bo wzrosły raty. Dodatkowo, w sytuacjach niejednoznacznych jesteśmy mniej skłonni do przyznawania kredytów z powodu ogólnej niepewności na rynku" - powiedział.

Na koniec września Polbank miał 4,41 proc. udziału w rynku kredytów mieszkaniowych.

W trzecim kwartale 2008 przychody operacyjne Polbanku wyniosły 227 mln zł. Wartość kredytów wyniosła w III kwartale 14 mld zł, a wartość depozytów 7,3 mld zł.

Na koniec III kwartału Polbank miał 316 placówek.

Polbank EFG rozpoczął działalność na polskim rynku w połowie lutego 2006 roku.

Wartość aktywów Eurobank EFG po trzech kwartałach 2008 wynosiła 79,4 mld euro. Zysk netto grupy wzrósł o 4,6 proc. rok do roku i wyniósł 647 mln euro.