statystyki

KGHM, PGE, Lotos... Ministerstwo Rozwoju wylicza światowe "championy" z Polski

26.02.2016, 12:15
Ministerstwo Rozwoju wylicza światowe "championy" z Polski

Ministerstwo Rozwoju wylicza światowe "championy" z Polskiźródło: Materiały Prasowe

Sześć polskich firm, które można uznać za światowe "championy" to KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Energetyczna (PGE), PKO Bank Polski, PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz Grupa Lotos, poinformował wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Reklama


Reklama


Wicepremier odniósł się w ten sposób do pytania, zadanego na czacie internetowym poświęconym pierwszym 100 dniom pracy resortu, o to, jakie spółki uznano za "championy" w niedawnej prezentacji "Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Resort podał w tej prezentacji, że "Polska wpadła w 5 pułapek rozwojowych" - jedna z nich to "pułapka przeciętnego produktu. Zaznaczył wtedy, że "Tylko 6 polskich firm to światowe 'championy'", ponadto "tylko 13% MŚP wprowadza innowacje (31% w UE)". Wskazano także, że Wydatki na B+R w Polsce wynoszą mniej niż 1% PKB, a tylko 5% eksportu ma charakter innowacyjny.

"Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, plan naprawczy wdrażania Funduszy Europejskich, ułatwienia dla przedsiębiorców, zwiększone wsparcie innowacyjności i eksportu, zmiana prawa zamówień publicznych - to główne efekty pierwszych 100 dni prac Ministerstwa Rozwoju" - czytamy w dzisiejszym komunikacie resortu poświęconym podsumowaniu tego okresu.

Reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

  • baron(2016-02-26 13:06) Odpowiedz 20

    A jakim sposobem mają być bardziej innowacyjne kiedy musza bezpośrednio i pośrednio utrzymywać całą armie urzędników i pełen wachlarz przywilejów dla różnych grup społecznych tylko nie dla Nich

  • PIS(2016-02-26 19:31) Odpowiedz 10

    POWINIEN DODAĆ ŚWIĄTYNIE RYDZYKA

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama