statystyki

Senat przyjął budżet na 2016 rok

19.02.2016, 13:30; Aktualizacja: 23.02.2016, 10:01
pieniądze-finanse-budżet

Projekt budżetu zakłada między innymi wzrost PKB o 3,8 procent, średnioroczna inflacja ma wynieść 1,7 procent, a maksymalny deficyt budżetowy zapisano na poziomie 54,7 miliarda złotych.źródło: ShutterStock

Senat przyjął projekt tegorocznego budżetu. Senatorowie przyjęli 20 poprawek, co oznacza, że projekt wróci do Sejmu. Odrzucone zostały między innymi poprawki zwiększające budżety Trybunału Konstytucyjnego i Rzecznika Praw Obywatelskich. Dodatkowe pieniądze trafiły za to do Funduszu Kościelnego i Instytutu Pamięci Narodowej.

Reklama


Reklama


Podczas dyskusji senator klubu parlamentarnego PO Jan Rulewski zaproponował zwiększenie w budżecie środków na zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży między innymi osób przebywających w obozach dla uchodźców. Senator Grzegorz Bierecki z PiSu odpowiedział, że przyjmowanie tej poprawki nie jest konieczne.

Argumentował, że środki na organizację Dni zostały już zagwarantowane. Senatorowie tę poprawkę odrzucili.

Projekt budżetu zakłada między innymi wzrost PKB o 3,8 procent, średnioroczna inflacja ma wynieść 1,7 procent, a maksymalny deficyt budżetowy zapisano na poziomie 54,7 miliarda złotych.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama