statystyki

Jackiewicz: W najbliższym czasie nastąpią zmiany w radzie nadzorczej PKO BP

29.01.2016, 13:01; Aktualizacja: 29.01.2016, 13:11
PKO BP

PKO BPźródło: Bloomberg

Walne zgromadzenie PKO Banku Polskiego w najbliższym czasie dokona zmian w radzie nadzorczej banku, poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Reklama


Reklama


Zdaniem ministra, ostatnia decyzja banku o podwyżkach opłat i prowizji mogła mieć charakter rutynowy, jednak sposób komunikowania się zarządu banku z klientami i akcjonariuszami "pozostawia wiele do życzenia".

"Z tego powodu wyciągniemy stosowne wnioski, w najbliższym czasie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy i nastąpią zmiany w radzie nadzorczej - takie, które sprawią, że będzie większa wrażliwość ze strony rady nadzorczej na decyzje zarządu" - powiedział Jackiewicz podczas konferencji prasowej.

Wskazał także, że ewentualne decyzje w sprawie zarządu PKO BP będą należały do rady nadzorczej.

PKO BP tłumaczył, że obecne zmiany w taryfie prowizji i opłat są procesem rutynowym w działalności każdego banku. Służą dostosowaniu świadczonych usług do preferencji klientów i aktualnej sytuacji rynkowej.

PKO Bank Polski obsługuje 8,8 mln klientów indywidualnych. Bank tłumaczył, że wprowadzane zmiany w niewielkim stopniu dotyczą podstawowej oferty kierowanej obecnie do klientów: najpopularniejszych kont osobistych i kart debetowych oraz kredytów hipotecznych i pożyczek gotówkowych. W rezultacie obejmą one około 20% klientów indywidualnych.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.  

Reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

  • Ndda(2016-02-01 09:33) Odpowiedz 00

    Te podwyżki, to nic takiego wielkiego. Sama mam konto w pko bp, do maja długo jeszcze i można tak korzystać, żeby nie płacić.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama